Нещодавно в Інституті мистецтв РДГУ відбулася декада фортепіанного мистецтва, в рамках якої пройшли заходи, що мали на меті популяризацію вітчизняної фортепіанної музики, проведення профорієнтаційної роботи, обмін передовим  досвідом і сучасними досягненням фортепіанної педагогіки та виконавства, а також творчими здобутками піаністів. ЇЇ організаторами виступили професор Я. Сверлюк, доценти В. Буцяк і Н. Цюлюпа при підтримці в.о. ректора РДГУ професора Р. Павелківа.

Декада розпочалася 24 квітня з благодійного концерту на підтримку ЗСУ «Рівненщина фортепіанна запрошує», до якого долучилися члени Рівненського обласного відділення Національної всеукраїнської музичної спілки, учні та викладачі музичних шкіл нашого міста, Рівненського музичного фахового коледжу РДГУ, а також викладачі Інституту мистецтв РДГУ - професор М. Корейчук, доцент О. Заходякін, концертмейстер І. Казимірська,  студенти – А. Герасимчук, А. Смик, М. Міщурак, Д. Кушнірчук, Н. Присакару, І. Хомич, С. Мозоль, І. Плисюк, А. Плугатаренко, вокальний ансамбль «Сопрано» (художній керівник О. Дем’янюк) кафедри хорового диригування.

Наступним із запланованих заходів декади став «Всеукраїнський відкритий конкурс піаністів. Рівне-2024», який з 3 по 5 травня об’єднав понад 200 піаністів з усієї України віком від 6 до 67 років. Гідно представили наш заклад освіти студенти-лауреати: А. Герасимчук (клас доц. О. Заходякіна), Н. Присакару, В. Іванческул (клас доц. Ж. Даюк),  А. Смик, І. Хомич, М. Циганюк, Ю. Мудра-Шендера (клас доц. Н. Цюлюпи). Виборола звання лауреата і концертмейстер кафедри духових і ударних інструментів О. Шекель.

У рамках декади відбулися також фотоконкурс «Я люблю фортепіано» та проект «Рівненські фортепіанні студії» - мистецька онлайн-платформа майстер-класів, відкритих занять, лекцій-концертів, презентацій, імпрез тощо.

Підсумовуючи, слід зазначити, що благодійність, творчість, збереження традицій та впровадження інновацій є одним з головних вимог сьогодення, а тому у цьому напрямку активне науково-творче життя РДГУ буде продовжуватися.