12 вересня 2024 року в Рівненському державному гуманітарному університеті відбулася презентація результатів Міжнародного дослідницького проєкту «Обличчя стресу та самотності в контексті міграції у воєнний час», який реалізовувався з листопада 2023 року по вересень 2024 року науковцями з Республіки Польщі (Колегіум Вітелона (м. Лєгніца), Краківська академія імені Анджея Ф. Моджевського (м. Краків)) та України (Дрогобицький державний університет імені Івана Франка (м. Дрогобич), Рівненський гуманітарний університет (м. Рівне)).

До дослідницької групи Рівненського державного гуманітарного університету увійшли завідувачка кафедри теорії і методики виховання, докторка педагогічних наук, професорка Оксана ПЕТРЕНКО, кандидатка педагогічних наук, доцентка, Людмила БАЛІКА, здобувачка ступеня PhD Катерина КОВАЛЬ.

Важливість проєкту, його актуальність в сьогоднішніх складних умовах війни окреслив в. о. ректора РДГУ доктор психологічних наук, професор Роман ПАВЕЛКІВ.

Доповідь «Самотність і стилі подолання стресів у контексті військової міграції – порівняльне дослідження серед українських мігрантів, які проживають в Польщі і внутрішньо переміщених осіб в Україні», підготовлену трьома мовами: англійсько, польською, українською, представила керівниця проєкту – докторка наук гуманітарних, координаторка міжнародної діяльності Державного університету «Колегіум Вітелон» Беата СКВАРЕК (Beata SKWAREK).

Підсумкові результати проєкту презентувала керівник рівненської групи Оксана ПЕТРЕНКО.

Модерацію польською мовою здійснювала докторка філологічних наук, професорка, завідувачка кафедри української мови Наталя СОВТИС.

Про значення результатів дослідження для роботи з ВПО розповіли директорка студентського містечка РДГУ Віра БАБАК, представниця громадських організацій Рівного Людмила ВАЛЮХ.

Представниця дослідницької групи Дрогобицького державного педагогічного університету кандидатка філософських наук, доцентка кафедри психології Валентина Стець розповіла про специфіку проєкту і його перспективи.

В. о. ректора РДГУ Роман ПАВЕЛКІВ і координаторка міжнародної діяльності Державного університету «Колегіум Вітелон» др. Беата СКВАРЕК домовилися про подальшу наукову співпрацю між закладами.