16.10.2024 року відбулася зустріч здобувачів вищої освіти з працівниками відділу протидії з кіберзлочинами в Рівненській області Департаменту кіберполіції Національної поліції України. Студентам було представлено презентацію національного конкурсу Cyber Security Camp та новий покращений проєкт з кібербезпеки «Brama».

Департаментом кіберполіції за сприяння Департаменту освіти, науки та спорту Міністерства внутрішніх справ України та за підтримки міжнародної криптовалютної біржі «Binance» заплановано проведення Всеукраїнського відкритого конкурсу Cyber Security Camp для здобувачів вищої освіти України. До участі в конкурсі запрошуються слухачі, студенти та курсанти віком від 18 років.

Конкурс передбачає три етапи в режимі онлайн:

І етап - навчання на платформі та первинне тестування;

ІІ етап - виконання практичних завдань і підготовка відповідей;

ІІІ етап - підготовка відео-есе на одну із запропонованих тем.

Переможці конкурсу отримають подарунки від криптовалютної біржі «Binance» та стануть учасниками 10-денного офлайн-тренінгу із цифрової грамотності та роботи з віртуальними активами.

Проєкт Brama це синергія громадян, приватного та державного секторів у протидії дезінформації та незаконному контенту в інформаційному просторі.

Мета проєкту - очистити медіа простір від російської пропаганди, знищити осередки незаконного контенту та підвищити медіа-грамотність українців.
Цілі проєкту :

• Знищення російських осередків в Інтернеті
  • Зменшення рівня булінгу та цькування в мережі
  • Протидія наркотикам та шахрайству
  • Навчання та тренінги з кібергігієни
  • Просвіта населення щодо інформаційної гігієни
  • Залучення та мотивація громадян до активної громадянської позиції

Унікальність «BRAMA» це не лише блокування джерел пропаганди, але й освітня програма з медіа-грамотності та захисту від дезінформації. Для блокування того чи іншого джерела необхідно надсилати скарги і чим більше буде скарг, тим більша вірогідність того, що джерело буде заблоковано.

Учасникам буде запропоновано:

• можливість повідомити про джерело неприйнятного контенту, для подальшого масового надсилання скарг спільнотою та подальшим блокуванням такого джерела;
  • допомогти заблокувати джерело неприйнятного контенту, шляхом долучення до масового надсилання скарг;
  • отримати поради щодо медіа та кіберграмотності;
  • бути проінформованим про небезпечні схеми шахрайств, які ширяться мережею;
  • бути обізнаним, щодо фейків, які просувають вороги у наш медіапростір.

Долучайтеся до проєкту «BRAMA»! Допоможіть захистити інформаційний простір України! Необхідно лише мати мобільний телефон або комп’ютер та бажання приєднатися до важливої справи!