Подія, що об’єднує і надихає. Саме так можна оцінити зустріч психологічної спільноти, що відбулася 21.02.2025 р. на науково-практичному семінарі «Війна і травма: міжнародний досвід, українські підходи та практики».
Науковий захід, зініційовиний Відділом соціальної психології особистості Інституту соціальної та політичної психології НАПН України, був підхоплений та спільно проведений кафедрою вікової та педагогічної психології Рівненського державного гуманітарного університету та НГО «Професійною лігою травмотерапевтів».
У вітальних словах заступника ІСПП НАПН України кандидата психологічних наук, старшого наукового співробітника Світлани Чуніхіної та в.о. ректора РДГУ доктора психологічних наук, професора Романа Павелківа прозвучали думки про необхідність об'єднання зусиль заради спільної мети збереження та відновлення ментального здоров’я населення України, що потерпає від російського вторгнення; вихід українського наукового продукту та надбань психологічної практики на світові терена.
У наукових повідомленнях завідуючої Відділом соціальної психології особистості НАПН України доктора психологічних наук, професора Оксани Креденцер та доктора психологічних наук, професора кафедри вікової та педагогічної психології Наталії Корчакової були презентовані результати дослідження психологічного стану та ресурсного розвитку українських мігрантів в країнах Євросоюзу на прикладі Німеччини та Данії, отриманих українськими вченими та зарубіжними науковими колективами, в які долучені наші науковці.
З цікавими думками, щодо нових векторів формування ідентичності особистості в умовах війни, до наукової і студентської спільноти звернулася Ольга Галицька, військовий психолог та психотерапевт Служби психологічної допомоги ОК «ЗАХІД», випускниця Рівненського державного гуманітарного університету.
Дискусійна панель, змодерована доктором філософії в області психології (РhD), науковою співробітницею ІСПП НАПН України, амбасадорка України в Європейській асоціації з вивчення травматичного стресу (ESTSS) Ганною Громовою, дозволила виокремити важливі питання розвитку вітчизняної науки, проблеми об’єднання зусиль практикуючих психотерапевтів та академічної психологічної спільноти.
Учасники семінару отримали можливість познайомитися з вітчизняними практичними напрацюваннями у сфері корекції психотравм, відвідати наступні майстер-класи: «Робота із психотравмою в умовах війни»; «Чиста мова»: робота з власними метафорами клієнта в практиці травматерапевта»; «Розвиток внутрішніх ресурсів як джерело резільєнтності травматичному навантаженню, яке триває».
Приємно, що активна співпраця нашого ЗВО із Інститутом соціальної та політичної психології НАПН України після підписання договору про співпрацю розпочалася з такої цікавої події.