За ініціативою ООН, з 1990 року 1 жовтня стало символічним Днем людей похилого віку. Україна як держава-учасниця ООН долучилася до цієї ініціативи з 1991 року. Рішення про щорічне відзначення в Україні Міжнародного дня громадян похилого віку та створення належних умов соціального захисту пенсіонерів, інвалідів, одиноких непрацездатних громадян було затверджено урядовою постановою від 1997 року «Про щорічне відзначення Міжнародного дня громадян похилого віку». Відповідно до Указу Президента України від 2004 року, 1 жовтня Україна відзначає і День ветерана.

Прийнято вважати, що літня людина – це та, кому за 65 років, і чий творчий та виробничий потенціал має змогу впливати на суспільні трансформації. Водночас, і природно, і символічно, що свято людей старшого покоління випадає на 1 жовтня, адже пенсійний вік – це золота осінь життя, коли багатий досвід, знання, мудрість людей, убілених літами і життєвими перипетіями, допомагають знайти сенс життя молодшому поколінню.

З ініціативи співробітника Гощанського районного територіального центру соціального обслуговування (смт. Гоща, Рівненська обл.), доцента, к. пед. н. Л. І. Михайлової студенти І-ІІ курсів психолого-природничого факультету спеціальності «Соціальна робота» взяли участь в урочистостях, приурочених Дню людей похилого віку. Спільними студентськими зусиллями було підготовлено вітання бабусям і дідусям, виконано пісню в дарунок та роздано букетики хризантем. Атмосфера дійства була щиросердечною та вразливою, тому емоції співрозуміння прожитих років, їх болю і радощів поглинули навіть 17-річних… Вітання були щедрими й душевними, сльози на очах і слухачів, і учасників – правдивими, тому ціль студентської поїздки – досягнута. Координаторами підготовки студентів стали викладачі кафедри педагогіки, освітнього менеджменту і соціальної роботи – к. пед. н., доцент О. В. Оксенюк та к. пед. н., ст. викл. К. В. Данилюк.

Back to top