Щороку в останню суботу листопада в

Україні відзначається

День пам’яті жертв
голодоморів 


  ГОЛОДОМОР – штучно створений у 1932-1933 роках більшовицьким режимом СРСР голод, від якого загинули мільйони українців. Аналоги подібним злочинам у світовій історії як за масштабом, так і за жорстокістю й цинізмом методів його здійснення важко знайти. Багато десятиліть у Радянському Союзі (СРСР) тема Голодомору перебувала під суворою забороною. Навіть люди старшого покоління, яким вдалося пережити цю трагедію, не наважувалися говорити про неї публічно. І лише після здобуття Україною незалежності правда про Голодомор повертається до пам’яті народу, стає його болем, реквіємом і одночасно символом незнищенності нації.

  13 листопада 2018 року

Наукова бібліотека

 Рівненського державного гуманітарного університету запросила студентів фізико-технологічного, психолого-природничого, історико-соціологічного та факультету української філології  вшанувати пам'ять жертв голодоморів. Увазі присутніх був представлений інформаційний проект

 

  «ПАМ’ЯТЬ , ЗАКАРБОВАНА У СЛОВІ:

УКРАЇНСЬКІ ТА ЗАРУБІЖНІ

ІСТОРИКИ, ПИСЬМЕННИКИ

ПРО ГОЛОДОМОР

1932-1933 рр.

В УКРАЇНІ».

 

    Працівники наукової бібліотеки розповіли студентам про істориків, письменників, журналістів, їх наукові та художні твори, присвячені   темі Голодомору.

pres4
pres5 pres6
pres7 pres8

 

  Доповнювали розповідь відеоматеріали з документальних фільмів, в яких очевидці  трагедії  розповідали про пережиті жахіття, а також фотосвітлини, що збереглися в архівних документах.

    Підсилювали сприйняття заходу поетичні твори про Голодомор, прочитані працівниками наукової бібліотеки та студентами факультету української філології.         

Студенти та викладачі, присутні на заході, ознайомились із виставкою літератури  про

Голодомор 1932-1933 рр. в Україні.

 

Back to top