У переддень дня Святого Миколая 18 грудня студенти психолого-природничого факультету з благодійною акцією відвідали Тучинський навчально-реабілітаційний центр.

Сучасний формат професійної підготовки соціальних працівників передбачає використання різних технологій організації навчально-виховного процесу, що відбувається в формальній та неформальній площині.

Професія соціальний працівник базується на загальнолюдських цінностях таких  як: милосердя, співчуття, доброзичливість, та ін. Усвідомлюючи, що з такими цінностями не народжуються, а вони набуваються завідувач кафедри педагогіки,освітнього менеджменту та  соціальної роботи, доктор педагогічних наук, професор І. В. Малафіїк започаткував  діяльність Волонтерської школи соціальної допомоги, де наслідки такої допомоги дають змогу кожному студентові відчути суспільну  та духовну значущість  майбутньої професійної діяльності.

Саме в форматі діяльності  Волонтерської школи соціальної допомоги викладачі кафедри співпрацюють з багатьма соціальними установами нашої області з обслуговування  різних вікових категорій населення від дітей до людей похилого віку.

В листопаді 2018 року Волонтерською школою соціальної допомоги була оголошена благодійна акція «Подаруй сироті казку», яка передбачала збір книг з казками, які студенти читали в дитинстві, а зараз вони лежать у них на полицях та передати їх дітям, яким вони необхідні. Відгукнулись на цю акцію студенти всіх факультетів, викладачі і пересічні громадяни, які від інших почули про акцію, причому, несли не тільки книги-казки, а й улюблені іграшки, одяг, взуття і організаторам нічого не лишалось, як тільки дякуючи та приймати їх і думати яким чином,  таку кількість доставити тим, хто її потребує.

Так історично склалося на Україні, що напередодні великих християнських свят, кожна людина поспішає творити добро. Виховані на традиціях своїх батьків та викладачів, студенти кафедри напередодні свята Святого Миколая 18 грудня 2018 року вирішили завітати з отриманою гуманітарною допомогою до Тучинського  навчально-реабілітаційного центру, в складі якого навчаються діти сироти, діти з багатодітних сімей та діти, батьки яких позбавлені батьківського піклування і  яким вкрай потрібні  підтримка та позитивні враження.

Студенти першого курсу «соціальної роботи» на чолі з куратором, викладачем кафедри Данилюк К.В. поставили казку «Святий Миколай любить тебе» в основу якої покладено виховання дітей  на засадах хороших вчинків та добра.  Переодягнувшись в різних героїв: Святого Миколая, білочок, зайчиків та ін. студенти не тільки зіграли казку, особливо тішилася малеча від проведених ігрових конкурсів, де кожен зміг себе проявити: в читанні віршів, танцях, розгадуванні загадок,  ерудиції тощо, за що їм вручались призи: розмальовки, набори олівців та фломастерів, книги з казками, конструктори, та солодощі. Знаючи, що запрошених дітей буде 60,  було забезпечено достатню кількість всього, щоб ніхто з дітей не лишився обділений увагою та подарунками. Під час проведення свята були діти, що хворіли, але  студенти в образі Святого Миколая та інших казкових героїв прийшли  і до них з подарунками, чим здивували та порадували малечу.

Спостерігаючи за тим, як готувались студенти до зустрічі з дітьми, як фонтаном «били» ідеї, які призи краще купити, які ігри і конкурси провести  та ін. завкафедрою Малафіїк І. В. та  викладачі розуміли, що це найкращий формат практичного відпрацювання тих компетентностей яких вони вчили студентів соціальної роботи на теоретичному рівні.

КОЛАЖ ФОТОСЕСІЇ, З БЛАГОДІЙНОЇ АКЦІЇ ДО СВЯТОГО МИКОЛАЯ