26 жовтня 2023 р. відбулась Регіональна науково-практична конференція «Діяльнісна парадигма сучасної музичної освіти», присвячена 20-річчю науково-творчої діяльності вчителів музичного мистецтва Рівненщини. Конференція об’єднала наживо здобувачів вищої освіти спеціальності 014 Середня освіта (Музичне мистецтво), вчителів музичного мистецтва, керівників дитячих музичних колективів, вчителів закладів мистецької освіти, викладачів закладів вищої освіти. Захід відкрила директор Квасилівського ліцею Рівненської міської ради Людвік Віра Вікторівна та вокально-естрадні ансамблі «Дзвінкі голосочки» та «School stars» (керівник Наталія Саваринська).

З вітальним словом до учасників конференції звернулись Крижановська Тетяна Ігорівна, завідувач кафедри історії, теорії музики та методики музичного виховання Рівненського державного гуманітарного університету, кандидат педагогічний наук, доцент, Марчак Оксана Вікторівна, методист лабораторії «національне виховання» (мистецька секція) Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Науково-теоретична частина роботи конференції складалась з виступів науковців, практиків, вчителів, здобувачів вищої освіти. Гумінська Оксана Олексіївна, доцент кафедри історії, теорії музики та методики музичного виховання Рівненського державного гуманітарного університету, кандидат педагогічний наук (автор і керівник педагогічних інновацій), Моторна Оксана Степанівна, заступник директора з виховної роботи, вчитель музичного мистецтва Квасилівського ліцею Рівненської міської ради та інші виступаючі пригадали етапи створення науково-творчих колективів РОІППО-РДГУ, а саме: науково-дослідну лабораторію з теми «Формування діяльнісної особистості в процесі музичного виховання» (2003-2017 рр.), науково-дослідний колектив з теми «Колективне музикування як спосіб самовираження учнів у музичній діяльності» (2017-2021 рр.), школу-лабораторію колективного музикування РОІППО-РДГУ-Рівненський ліцей «Гармонія» та студію колективного музикування (з 2022р.) .

Виступаючі пригадали 20-річний досвід науково-пошукової, практично-методичної діяльності учителів музичного мистецтва; розробку й впровадження нових методик, технологій музичної освіти; проведення науково-практичних та методичних семінарів, майстер-класів з актуальних проблем, тем; розповсюдження наукових ідей та передового музично-педагогічного досвіду шляхом наукових, методичних публікацій; висвітлення передового музично-педагогічного досвіду у засобах масової інформації; впровадження нових курсів у системі вищої освіти; налагодження контактів з міжнародними організаціями, проведення спільних міжнародних заходів та проектів з проблем музичної освіти.

Здобувачі вищої освіти та члени науково-дослідних колективів різних років провели практикуми та майстерки: «Українські народні коломийки», «Народний танець та музикування», «Ми є музиканти», «Музикування на діатонічних дзвонах» (Бружинська Маргарита Михайлівна, вчитель музичного мистецтва Рівненського ліцею №17, Оліфірук Серафима Іванівна, музичний керівник Великожитинського ЗДО «Колосок» Рівненської області, Патутіна Ірина Миколаївна, вчитель музичного мистецтва Рівненського ліцею №24, Тивончук Лариса Ростиславівна, вчитель музичного мистецтва Рівненського ліцею «Колегіум»; студенти Бабак Аліна, Баркова Юліана, Вознюк Софія, Єфімчук Анастасія, Федорчук Юлія).

Опанасець Інна Станіславівна, вчитель музичного мистецтва Рівненського ліцею «Гармонія», провела практикум вивчення італійського танцю.

Дубенюк Світлана Миколаїіна, вчитель музичного мистецтва Рівненського ліцею №10 та Павлючук Наталія Миколаївна, художній керівник «Зразкового художнього колективу» дитячо-юнацького хору «Віват, музико!» провели практикум по вокально-хоровій роботі.

Кісільчук Ірина Миколаївна, вчитель музичного мистецтва Рівненської гімназії №16, розучила з присутніми ізраїльський народний танець «Башана Хабаа».

Молодцова Лілія Петрівна, художній керівний "Зразкового художнього колективу" дитячого фольклорного гурту "Весняночка" Етнокультурного центру Рівненського Палацу дітей та молоді, лауреат премії імені Василя Павлюка в галузі народного мистецтва, розучила з учасниками конференції поліську народну пісню «Я є музика».

Туровська Лідія Іванівна, вчитель музичного мистецтва Рівненського ліцею «Український» провела практикум гри на діатонічних дзвонах.

В обговореннях увага присутніх була зосереджена на питанні: наскільки діяльність науково-дослідних колективів сприяють підвищенню професійної компетентності вчителя музичного мистецтва та здобувача вищої освіти, наскільки є важливим для професійного самовдосконалення творча взаємодія та участь у спільних проєктах; наскільки є важливою взаємодія (колаборація) закладів освіти різних рівнів, здобувачів освіти та вчителів-практиків.

У кінці конференції був презентований збірник матеріалів «Діяльнісна парадигма сучасної музичної освіти» (укл. О. О. Гумінська), до якого увійшли кращі наукові, методичні статті, практичні розробки вчителів музичного мистецтва, студентів, викладачів РДГУ.