2 жовтня в РДГУ відбувся Круглий стіл «Як знання про Голокост допомагають долати травми російсько-української війни», ініціаторкою якого стала декан філологічного факультету, професор Галина Ніколайчук.
Модераторка заходу, декан факультету історії, політології та міжнародних відносин РДГУ, професор Ірина Панчук перед початком обговорення згадала про відомого дослідника, засновника наукової школи з вивчення історії Голокосту, колективної пам’яті й політики пам’яті в Україні – доктора політичних наук Максима Гона, що від початку повномасштабного вторгнення служить у ЗСУ. Пані Ірина подякувала захисникові за його подвиг, побажала здоров’я й повернення додому неушкодженим.
Кандидат історичних наук Наталія Івчик, яка зараз проходить стажування на факультеті гуманітарних наук в Університеті Британської Колумбії (Ванкувер, Канада), порушила питання ретравматизації євреїв, що пережили Другу світову війну, в умовах сучасних воєн. Дослідниця наголосила на необхідності вивчати «живі» історії цих людей, щоб брати до уваги їхній досвід подолання травми.
Тенденції в світовій та вітчизняній історіографії Голокосту розкрив кандидат історичних наук Петро Долганов. Науковець звернув увагу на тяглість у зарубіжних студіях міфів про виняткову роль українців у допоміжній поліції та навів приклади вдалих спроб розвінчання цих міфів нашими істориками. Також зосередився на темі культури пам’яті в умовах російсько-української війни.
Доктор філологічних наук Ірина Захарчук присвятила свій виступ питанню меморизації болючих сторінок нашої історії на прикладі трагедії Бабиного Яру, наголосила на важливій місії викладача в проблемі формування культури пам’яті.
Кандидат історичних наук Роман Михальчук зосередив увагу на мікроісторії Голокосту й ознайомив аудиторію з долями врятованих євреїв Мізоча.
Круглий стіл зреалізований як спільний захід факультету історії, політології та міжнародних відносин, філологічного факультету й бібліотеки РДГУ.