Кандидат філологічних наук, доцент.

Викладає дисципліни:

«Історія української літератури ХІХ сторіччя», «Теорія літератури», „Аналіз літературного тексту”, «Українська драматургія класична, модерна й аванґардна»

Коло наукових інтересів:

історія української драматургії та театру, переважно ХІХ – початку ХХ ст., віршознавство, історія критики

Останні публікації:

• Тхорук Р.Л. Риторика оповідання Пантелеймона Куліша про Северина Наливайка Наукові записки Національного університету «Острозька академія». Серія «Філологічна». Острог : Видавництво Національного університету «Острозька академія», 2018.  Випуск 4 (72). С. 168-172. (Indeks  Copernicus ICV 2017: 75.77. та Google Scholar).
  • Тхорук Р.Л. Ідентичність художника у традиції поваги до материнства (за драмою «Чорна Пантера і Білий Медвідь» В. Винниченка). Наукові записки Бердянського державного педагогічного університету.Серія: Філологічні науки : [зб. наук. ст.]. [гол. ред. В.А. Зарва]. Мелітополь : Вид.будинок ММД, 2018. Вип. ХУІІ. С. 140 – 149. ( ICV 2017 : 64.25 та DOL 10.31494/2412-933X).
  • Тхорук Р.Л. Вагнерівські акценти в драмі «Роман Великий» Василя Пачовського Сучасні проблеми мовознавства та літературознавства (Збірник наукових праць). Випуск 23 / Відп. ред. І.В. Сабадош. Ужгород, 2018. С. 335 – 339.
  • Тхорук Р.Л. Природа, культура й символічний обмін у драмі «Лісова пісня» Лесі Українки Волинь філологічна : текст і контекст. Універсум Лесі Українки. : зб. наук. пр. / упорядн. С. Романова.Луцьк : Сх.-євр. нац. ун-т ім. Лесі Українки, 2016. Вип. 22. С. 193 – 203.
  • Тхорук Р.Л. Драма Левка Лопатинського «Беата й Гальшка» : мелодраматичні аспекти православно-християнської ідентичності Наукові записки. Національного університету «Острозька академія». Серія філологічна : збірник наукових праць. / за ред. І.Пасічника, С.Кочерги, І.Хом‘яка та ін. Острог : Видавництво  Національного університету «Острозька академія», 2017.  Випуск 65. С.85 – 89.
  • Тхорук Р.Л. Інтертекстуальнісь драматичної поеми "Одержима" Лесі Українки. Актуальні проблеми сучасної  філології.   Літературознавство.   Збірник  наукових  праць Рівненського державного гуманітарного університету. Випуск X, спеціальний. / ред. кол. : Я. О. Поліщук та ін. Рівне, 2001. С. 96 – 113.
  • Тхорук Р.Л. Літературна традиція:    дискусійний    аспект    інтерпретації    драми    Івана Котляревського. Актуальні проблеми сучасної філології. Літературознавство.
    Збірник наукових праць Рівненського державного гуманітарного університету.
    Випуск VII. Рівне, 1999. С. 34 – 41.