Кандидат філологічних наук, доцент.

Викладає дисципліни:

«Історія української літератури»,  «Постколоніальні студії»

Коло наукових інтересів:

постколоніальне перепрочитання української літератури

Останні публікації:

• Кирильчук О. М.«Етюд у колоніальних тонах»: українська література крізь призму постколоніальних студій: навчальний посібник для студентів філологічних спеціальностей закладів вищої освіти / Олександр Кирильчук. – Рівне, 2019. – 227 с. (Рекомендовано до друку вченою радою Рівненського державного гуманітарного університету (протокол № 3 від 28 березня 2019 року).
  • Кирильчук О. М. Жінка в історичній белетристиці 1880-1890-х років / О. М. Кирильчук // Pomiędzy. Polonistyczno-Ukrainoznawcze Studia Naukowe, 2015. – № 1. – Р. 195 – 205.
  • Кирильчук О. М. Тема війни в сучасній українській прозі: імагологічний аспект // Кременецькі компаративні студії : [науковий часопис /  ред.: Д. Чик, О. Пасічник]. – 2017. – Вип. VІI. Т. 1. – С. 107-118.
  • Кирильчук О. М. Травма в культурній пам’яті кримських татар (на матеріалі роману Лілі Хайд «Омріяний край») / О. М. Кирильчук // Наукові праці Кам’янець-Подільського національного університету ім. І. Огієнка: Філологічні науки. Випуск 43. – Кам’янець-Подільський: Аксіома, 2017. – С.26-30.
  • Кирильчук О. М. Російськомовний роман Михайла Старицького «Останні орли»: постколоніальне перепрочитання / О. М. Кирильчук // Наукові праці Камʼянець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка: Філологічні науки. Випуск 45. – Камʼянець-Подільський : Аксіома, 2017. – С. 103-106.
  • Кирильчук О. М. Українська еміграційна мазепіана 1950-60-х років / О. М. Кирильчук // Іван Огієнко і сучасна наука та освіта : науковий збірник : серія філологічна / [редкол.: Л.М. Марчук (гол. ред..), О. А. Рарицький (відп. ред.) та ін.]. – Камʼянець-Подільський : Камʼянець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, 2018. – Вип. XV. – С. 179-185.
  • Кирильчук О. М. Художнє осмислення досвіду війни в сучасній українській прозі (на матеріалі творів Василя Шкляра та Юрія Андруховича) / О. М. Кирильчук // Наукові записки Національного університету «Острозька академія». Серія «Філологічна»: науковий журнал. – Острог: В-во Національного університету «Острозька академія», грудень 2018. – Вип. 4 (72). – С. 180-182.