Базова освіта: вища, вчитель математики та фізики.

Науковий ступінь, спеціальність, тема дисертації: кандидат фізико-математичних наук, 01.04.10 – фізика напівпровідників і діелектриків, "Ефекти структурного розвпорядкування в спектрах комбінаційного розсіювання світла кристалічного і аморфного кремнію".

Вчене звання: доцент.

Наукові профілі:

• ID Scopus: 6506540077

• ID Orcid: 0000-0001-6206-7997

Основні дисципліни, що викладаються:

• Проблеми сучасної фізики.
  • Загальна електротехніка.
  • Загальна фізика.
  • Хімія.

Основні публікації:

1. Н.Б. Данилевськая, А.В. Лисица, Н.В. Мороз, Нечипорук Б.Д., Н. Е. Новоселецький, Б. П. Рудык. Получение нанокристаллов соединений цинка электролитическим способом, используя различные электролиты Журнал технической физики, 2018, том 88, вып. 3, С. 422-426.(Scopus)
  2. Б. Б. Колупаев, Б. С. Колупаев, В. В. Левчук, Ю. Р. Максимцев, Б. Д. Нечипорук, В. А. Сидлецкий Влияние нанодисперсного графита на вязкоупругие свойства поливинилхлорида МЕХАНИКА КОМПОЗИТНЫХ МАТЕРИАЛОВ. — 2018. — Т. 54, № 3. — С. 489—500.(Scopus)
  3. N.B. Danilevska, M.V. Moroz, A.V. Lysytsya, B.D. Nechyporuk, M.V. Prokhorenko , B.A. Tataryn, Fiseha Tesfaye Synthesis of Zn1– xCdxS nanocrystals by electrolytic method JOURNAL OF NANO- AND ELECTRONIC PHYSICS, Vol. 11 No 1, 01015(5pp) (2019) . (Scopus)
  4. N.B. Danilevska, M.V. Moroz, S.H. Haievska, B.D. Nechyporuk, M.Yu. Novoseletskyi, M.V. Prokhorenko, N.P. Yarema, V.O. Yukhymchuk Temperature on the Size and Structure of Cadmium Sulfide Nanocrystals Obtained by the Electrolytic Method J. NANO- ELECTRON. PHYS., Vol. 12, № 4, 04035(6pp) (2020). (Scopus).
  5. А.В. Лисиця, М.В. Мороз, Б. Д. Нечипорук, Б.П. Рудик, Б.Ф. Шамсутдинов Фізичні властивості нанокристалів сполук цинку отриманих електролітичним методом. Фізичні властивості нанокристалів сполук цинку отриманих електролітичним методом. (Scopus).
  6. Б.П. Рудик, О.Ф. Коломис, Б. Д. Нечипорук, В.В.Стрельчук, В.М. Джаган, В.О. Юхимчук Оптичні властивості нанорозмірного оксиду цинку отриманого електролітичним методом Наук. вісник Ужгород. ун-ту (Сер. Хімія), 2021, № 1 (45), С. 47-53.
  7. Lysytsya A., Mandygra J., Kryvoshyya P, Nechyporuk B. POSSIBLE MECHANISMS OF THE BIOLOGICAL ACTIVITY OF POLYHEXAMETHYLENE GUANIDINE ON CELL MEMBRANES Sciences of Europe (Praha, Czech Republic) No 90 (2022) Vol. 1 P. 11-22.

Коротка автобіографічна довідка.

Нечипорук Богдан Дмитрович, доцент кафедри фізики, астрономії та методики навчання РДГУ. Народився 7 січня 1954 р. в с. Птича Вербського р-ну Рівненської області. В 1970 р. закінчив Вербську середню школу. З 1970 по 1975 р. навчався на фізико-математичному факультеті Рівненського державного педагогічного інституту ім. Д.З. Мануїльського. З 1975 по 1983 р. працював в школі Володимирецького району. З 1988 по 1991 р. навчався в аспірантурі Інституту напівпровідників АН УРСР м. Київ. З 1999 р. працює в Рівненському державному гуманітарному університеті.

Наукові інтереси належать до сфери фізики напівпровідників, зокрема до розробки методів і методик отримання наночастинок напівпровідникових сполук та оксидів і гідроксидів металів та дослідження їх фізичних властивостей методами рентгеноструктурного аналізу та оптичної спектроскопії. Дані матеріали перспективні для застосування в електроніці, оптоелектроніці, хімічній та фармацевтичній промисловості, а також в медицині. Автор 134 наукових робіт, з яких 15 опубліковано у вітчизняних і зарубіжних журналах, які індексуються в наукометричній базі даних Scopus, отримано 10 авторських свідоцтв і патентів на винаходи.