Кафедра має найтриваліший у регіоні досвід підготовки фахівців з управління, адже її було створено ще 1 жовтня 1996 р. з ініціативи ректора Рівненського державного інституту культури професора Литвинчука А.І. На той час це була кафедра економіки та менеджменту та випускала фахівців за спеціальністю «Менеджмент у невиробничій сфері», згодом - фахівців спеціалізації «менеджмент соціально-культурної сфери», а потім - спеціалізацій «менеджмент туристичної індустрії» та «менеджмент ринку товарів та послуг». 14 грудня 1998 р. кафедра економіки та менеджменту стала структурною одиницею Рівненського державного гуманітарного університету, а 1 вересня 2010 р. кафедра перейменована на кафедру менеджменту.
30 квітня 1999 року викладачами кафедри створено громадську організацію "Рівненський центр маркетингових досліджень", яка зараз успішно функціонує, реалізовуючи міжнародні грантові проєкти та допомагаючи здобувачам вищої освіти у їх професійному зростанні.
Студенти кафедри є активними учасниками та переможцями студентських олімпіад, конкурсів наукових та дипломних робіт, наукових конференцій.
Кафедра є випусковою для спеціальностей 073 "Менеджмент" (освітні ступені "бакалавр", "магістр") та 281 "Публічне управління та адміністрування" (освітній ступінь "бакалавр").
Кафедра готує фахівців за спеціалізаціями «Документознавство та інформаційна діяльність» й «Книгознавство, бібліотекознавство і бібліографія» за такими рівнями вищої освіти:
- на базі повної загальної середньої освіти – бакалавр (денна та заочна форма навчання);
- на базі освітнього ступеня (освітньо-кваліфікаційного рівня) молодшого спеціаліста, або бакалавра, або спеціаліста (нормативний термін навчання) – бакалавр (денна та заочна форма навчання);
- на базі освітнього ступеня (освітньо-кваліфікаційного рівня) бакалавра – магістр (денна та заочна форма навчання);
- на базі освітнього ступеня (освітньо-кваліфікаційного рівня) молодшого спеціаліста, або бакалавра, або спеціаліста, або магістра інших спеціальностей – магістр (денна та заочна форма навчання).
Спеціалізація «Документознавство та інформаційна діяльність» – перспективний фах для молоді, що має нахил до вивчення гуманітарних та інформаційних дисциплін; цікавиться комп’ютерними технологіями; прагне розвивати творчі і креативні здібності; хоче стати фахівцем з пошуку, обробки, аналізу та інших процесів роботи з інформацією. Професійна підготовка відповідає європейським стандартам і забезпечує набуття компетентностей у галузі інформаційно-аналітичної діяльності, інформаційних технологій, документаційного забезпечення управління, інформаційного менеджменту, документальних комунікацій в сучасному інформаційному середовищі. Передбачається також поглиблена мовна підготовка (професійне знання ділових української та іноземної мови) й надання знань у сфері менеджменту, маркетингу, права. Це дозволяє випускникам легко адаптуватися до вимог роботодавців та знайти себе на сучасному ринку праці.
Для побудови успішної кар’єри в умовах конкуренції можна скористатись безкоштовними сертифікатними програмами: «Організація презентаційних заходів»; «Документно-лінгвістична підготовка текстового контенту»; «Медіакомунікації та медіаграмотність».
Випускники спеціалізації «Документознавство та інформаційна діяльність» отримують кваліфікації:
- «бакалавр з інформаційної, бібліотечної та архівної справи за спеціалізацією «Документознавство та інформаційна діяльність» (для ступеня вищої освіти – бакалавр);
- «магістр з інформаційної, бібліотечної та архівної справи, документознавець-менеджер інформаційних систем» (для ступеня вищої освіти – магістр).
Ці кваліфікації є багатофункціональними. Адже важливим для фахівця інформаційної сфери є як знання інформаційних ресурсів й уміння оперувати інформацією, так і формування інформаційного світогляду, тобто знання законів функціонування інформації в суспільстві, розуміння сутності інформаційних перетворень і усвідомлення свого місця та завдань в сучасному інформаційному суспільстві. Опанувавши базові знання в галузі документознавства та інформаційної діяльності, документознавець буде висококваліфікованим спеціалістом, матиме теоретичні знання на рівні сучасних міжнародних вимог до спеціалістів відповідного профілю та розвинуті практичні навички роботи за фахом. Випускник як майбутній фахівець не лише буде обізнаним в сучасних методиках й технології роботи з інформацією, а й розумітиме логічні, лінгвістичні, психологічні та соціальні основи переробки інформації в процесі її створення і суспільного використання. Головна увага приділяється вивченню сучасних інформаційних ресурсів, принципів і методів пошуку інформації в різноманітних документно-інформаційних системах, розвитку навиків самостійного використання відібраної інформації, опануванню методів аналітико-синтетичної обробки інформації.
Після закінчення навчання випускники спеціалізації «Документознавство та інформаційна діяльність» можуть працювати:
- спеціалістом-документознавцем;
- менеджером інформаційних систем;
- інформаційним консультантом;
- інформаційним аналітиком;
- керівником/спеціалістом служби документаційного забезпечення управління;
- керівником/спеціалістом відділу маркетингових комунікацій;
- організатором діловодства (в державних установах, системі судочинства та ін.);
- адміністратором бази даних;
- адміністративним директором, головним адміністратором, адміністративним помічником;
- документознавцем-аналітиком інформаційних служб, центрів, фірм;
- референтом з основної діяльності /помічником керівника;
- референтом у службах державної адміністрації;
- менеджером з персоналу;
- менеджером з реклами;
- менеджером зі зв'язків з громадськістю (паблік рілейшнз);
- начальником відділу кадрів;
- архівістом; менеджером інформаційного, рекламного агентства;
- спеціалістом служби науково-технічної інформації;
- офіс-менеджером;
- інспектором з контролю за виконанням доручень та ін.
Основні місця роботи, де випускники спеціалізації «Документознавство та інформаційна діяльність» можуть працювати після закінчення навчання:
- органи державної влади та місцевого самоврядування;
- інформаційні центри, бібліотеки;
- центри зайнятості;
- відділи/служби діловодства, документаційного забезпечення управління, секретаріати, канцелярії;
- управління справами;
- інформаційно-аналітичні відділи (органів державного управління, банківських, податкових установ, органів статистики);
- відділи науково-технічної інформації комерційних та державних установ;
- патентні відділи підприємств, організацій;
- заклади вищої освіти;
- інформаційні, рекламні фірми та агентства;
- маркетингові відділи та служби;
- відділи реклами та зв'язків з громадськістю (паблік рілейшнз);
- архівні установи;
- консалтингові центри;
- кадрові служби та інше.
Документознавці зможуть працювати в інформаційно-аналітичних центрах і службах органів державної влади, культурно-освітніх закладів, наукових установ, фірм, корпорацій, акціонерних товариств, де передбачено мати справу з документно-інформаційними системами і управлінням інформацією.
Випускники спеціалізації «Документознавство та інформаційна діяльність» зможуть заповнити відповідні ніші в бізнесі, в правових, наукових, політичних інституціях, страхових, рекламних та PR-агентствах, оскільки інформаційне забезпечення становить необхідне підґрунтя для роботи менеджерів, маркетологів, економістів, правників, політиків та політологів.
Спеціалізація «Книгознавство, бібліотекознавство і бібліографія» передбачає здійснення професійної підготовки за напрямками: бібліотечно-бібліографічний менеджмент; соціальні комунікації; функціонування автоматизованих бібліотечно-інформаційних систем тощо.
Випускники спеціалізації «Книгознавство, бібліотекознавство і бібліографія» отримують кваліфікації:
- «бакалавр з інформаційної, бібліотечної та архівної справи за спеціалізацією «Книгознавство, бібліотекознавство і бібліографія» (для ступеня вищої освіти – бакалавр);
- «магістр з інформаційної, бібліотечної та архівної справи за спеціалізацією «Книгознавство, бібліотекознавство і бібліографія» (для ступеня вищої освіти – магістр).
Після закінчення навчання випускники спеціалізації «Книгознавство, бібліотекознавство і бібліографія» можуть працювати:
- у бібліотеках, архівах, музеях на посадах бібліотекаря, бібліографа;
- в органах управління культури, інформаційно-документних центрах, бібліотеках, навчальних закладах, музеях, архівах, редакціях та видавництвах, на радіо і телебаченні, науково-дослідних та інших спеціалізованих організаціях відповідно до освітнього кваліфікаційного рівня з вищою освітою за типовими номенклатурами посад; можуть обіймати первинні посади:
- завідувача структурних підрозділів бібліотеки;
- бібліотекаря і бібліографа в науково-дослідних закладах, інших установах, пов'язаних з аналізом і прогнозуванням документних комунікацій;
- наукового працівника інформаційно-документних установ);
- в національних бібліотеках, системі універсальних наукових та спеціальних бібліотек, книготоргівельних та книговидавничих установах, викладачем спеціальних дисциплін у ЗВО І–ІІ рівня акредитації).
Колектив кафедри створює дружню доброзичливу атмосферу для реалізації творчого потенціалу кожного студента і чекає на навчання всіх, хто прагне опанувати сучасний й перспективний фах.