Адах Наталія Арсенівна, кандидат філологічних наук, доцент; 2009 року захистила дисертацію «Авторські лексичні новотвори в поезії Василя Барки: семантика, функції, прагматика». Працює на кафедрі з 2008 року. Виконавець кафедральної комплексної науково-дослідницької теми «Українська індивідуально-авторська неологія». Член неографічної лабораторії «NEOLEX-Рівне». Автор понад 30 наукових праць. Підготувала призерів: 2014 р. – Марія Мельник – 2 місце на ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з української мови та літератури (у т.ч. з методиками їх викладання). Тема роботи «Авторські лексичні новотвори в поезії Анатолія Мойсієнка» (м. Кам’янець-Подільський); 2016 р. – Марія Давидюк – ІІІ місце на ІІ етапі Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика  (м. Рівне). Нагороджена Почесною грамотою Управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації (2017 р.). Основні напрями наукових інтересів: оказіональна номінація, неологія та неографія, соціолінгвістика, історична граматика, теорія і практика редагування текстів різних стилів і жанрів. Викладає фахові дисципліни «Сучасна українська літературна мова», «Історична граматика української мови», «Теорія і практика редагування», «Вступ до соціолінгвістики».

Основні праці:

1. Адах Н. А. Авторські лексичні новотвори Василя Барки (семантико-дериваційний та лексикографічний аспекти) / Н. А. Адах; за ред. Г. М. Вокальчук. – Рівне : Видавництво Олега Зеня, 2007. – 136 с.
  2. Адах Н. А. Словник авторських лексичних новотворів у поезії Василя Барки / Н. А. Адах // Актуальні проблеми сучасної філології. Мовознавчі студії : зб. наук. праць Рівненського державного гуманітарного університету. – Вип. 14. – Рівне : РДГУ – 2006. – С. 47–50.
  3. Адах Н. А. Семантика індивідуально-авторських кольороназв у поетичній мові Василя Барки / Н. А. Адах  // Наукові записки. – Острог : Видавництво Національного університету «Острозька академія», 2008. – С. 3–10. (Серія «Філологічна» ; вип. 10).
  4. Адах Н. А. Авторські лексичні новотвори Василя Барки (функціонально-стилістичний аспект) / Н. А. Адах // Актуальні проблеми української лінгвістики. Теорія і практика : зб. наук. праць. – К., 2009. – Вип. 19. – С. 200–206.
  5. Адах Н. А. Авторські новотвори з нумеративним компонентом у поезії Василя Барки / Н. А. Адах // Наукові записки. Серія «Філологічна». – Острог : Вид-во Національного університету «Острозька академія». – Вип. 12. – 2009. – С. 3–8.
  6. Адах Н. А. Індивідуально-авторські кольороназви у поетичному лексиконі Василя Барки / Н. А. Адах // Проблеми граматики і лексикології української мови : зб. наук. праць НПУ ім. М. П. Драгоманова. – К., 2009. – Вип. 5. – С. 97–100.
  7. Адах Н. А. Індивідуально-авторські прислівники у поетичному лексиконі Василя Барки / Н. А. Адах // Українське мовознавство: міжвідомчий науковий збірник. – К., 2009. – Вип. 39/1. – С. 3–6.
  8. Адах Н. А. Індивідуально-авторські назви осіб у поетичному словнику Василя Барки / Н. А. Адах  // Наукові записки. – Острог : Видавництво Національного університету «Острозька академія», 2010. – С. 85–90. – (Серія «Філологічна» ; вип. 17).
  9. Адах Н. А. Оказіональні іменники зі значенням конкретної предметності в поетичному словнику Василя Барки / Н. А. Адах // Актуальні проблеми сучасної філології. Мовознавчі студії : зб. наук. праць Рівненського державного гуманітарного університету. – Вип. 18. – Рівне : РДГУ, 2010. – С. 121–124.
  10. Адах Н. А. Словотворчість Василя Барки з погляду статистики / Н. А. Адах // Науковий вісник Волинського національного університету імені Лесі Українки. – Луцьк, 2011. – № 2. – С. 82–85. – (Серія «Філологічні науки. Мовознавство». Ч. 1).
  11. Адах Н. А. Стилістичні особливості авторських лексичних новотворів Василя Барки / Н. А. Адах // Aktuální jevy v současných slovanských jazycích a literaturách : sborník vědeckých prací účastníků mezinárodního semináře mladých slavistů : (Olomouc, 17. – 18. října 2011). – 1. vyd. – Оlomouc: Univerzita Palackého v Olomouci, 2011. – S. 91–93.
  12. Адах Н. А. Символіка авторських номінацій явищ природи в поезії Василя Барки / Н. А. Адах  // Наукові записки. – Острог : Видавництво Національного університету «Острозька академія», 2012. – С. 14–16. (Серія «Філологічна» ; вип. 31).
  13. Адах Н. А. Словотворчість Василя Барки / Н. А. Адах // Дивослово. – 2013. – № 6. – С. 38–42.
  14. Адах Н. А. Індивідуально-авторські прикметники в поезії Василя Барки / Н. А. Адах // Наукові записки. Серія «Філологічна». – Острог : Видавництво Національного університету «Острозька академія». – Вип.  – 2014. – С. 42–46.
  15. Адах Н. А. Індивідуально-авторські дієслова у творчості поетів-емігрантів / Н. А. Адах, Н. В. Гаврилюк // Молодий вчений(Young Scientist) : науковий журнал. – 2018. – № 3.2 (55.2). – С. 9–14. (Index Copernicus)
  16. Адах Н. А. Структурні особливості авторських лексичних новотворів Василя Барки / Н. А. Адах, Н. М. Совтис // Науковий вісник Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки (Серія «Філологічні науки. Мовознавство»). – Луцьк, 2019. – № – С. 5–10.
  17. Адах Н. А. Лінгвокультурний український компонент у польському поетичному тексті (на матеріалі творів Лева Венглінського) / Н. А. Адах, Н. М. Совтис // Вісник Житомирського державного університету імені Івана Франка. Філологічні науки: науковий журнал / [гол. ред. Ю. Гілесгайм, відп. ред. Г. Левченко]. – Житомир: Вид-во Житомирського держ. ун-ту імені І. Франка, 2019. – Вип. 3 (91). – С. 118–125.