Гаврилюк Наталія Володимирівна, кандидат філологічних наук, доцент; 2010 року захистила дисертацію «Словотворчість поетів-неокласиків у контексті поетичного мовлення 20–30-х років ХХ століття». Працює на кафедрі з 2001 року. Заступник керівника неографічної лабораторії «NEOLEХ-Рівне». Куратор міжнародних / усеукраїнських наукових читань «Лінгвістичні студії молодих дослідників» пам’яті проф. К. Ф. Шульжука. Автор понад 40 наукових праць. Нагороджена Почесною грамотою Управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації Основні напрями наукових інтересів: оказіональна номінація, неологія та неографія, публічна та міжособистісна комунікація, сучасна лінгвоукраїністика. Викладає фахову дисципліну «Сучасна українська літературна мова», «Ефективна комунікація», «Лінгвістика впливу».

Основні праці

1. ГаврилюкН. В. Київські неокласики: словотворчість / відп. ред. Г. М. Вокальчук. Острог : Вид-во НаУ «Острозька академія», 2009. 216 с. (Лексикографічна серія «Українська індивідуально-авторська неографія»; вип. 2).
  2. ГаврилюкН. В. Особливості творення афіксальних оказіональних дієслів у поетичному доробку неокласиків // Наукові записки. Кіровоград : РВЦ КДПУ імені В. Винниченка, 2001. С. 103–105. (Серія : Філологічні науки (мовознавство); вип. 31).
  3. ГаврилюкН. В. Семантична структура та функціонування індивідуально-авторських прикметників-кольороназв у творчому доробку неокласиків // Культура народов Причерноморья. Сімферополь: Таврический национальный университет имени В. И. Вернадского, 2002. С. 332–334.
  4. Гаврилюк Н. В. Семантична характеристика та функціонування оказіональних дієслів у поетичному доробку неокласиків // Проблеми граматики і лексикології української мови : зб. наук. праць НПУ імені М. П. Драгоманова / відп. ред. А.П. Грищенко. Київ, 2002. С. 195–201.
  5. Гаврилюк Н.В. Індивідуально-авторські прислівники у творчості неокласиків // Актуальні проблеми сучасної філології. Мовознавчі студії : зб. наук. праць Рівненського державного гуманітарного університету. Вип. 13. Рівне : РДГУ, 2005. С. 170–172.
  6. Гаврилюк Н. В. Авторські лексичні новотвори в сатирично-гумористичних текстах сучасних поетів // Aktuální jevy v současnýslovanských jazycích a literaturách: Sborník vědeckých prací účastníků mezinárodního semináře mladých slavistů : (Olomouc, 17. – 18. Října 2011). 1 vyd. Olomouc : Univerzita Palackého v Olomouci, 2011. S. 63–65.
  7. Гаврилюк Н. В. Основні тенденції словотворчої практики київських неокласиків // Науковий вісник Волинського національного університету імені Лесі Українки. Філологічні науки. Ч. 1 : Мовознавство. 2011. № 2. С. 63–66.
  8. Гаврилюк Н. В. Індивідуально-авторський словотвір неокласиків у контексті поетичного мовлення 20–30-хроків ХХ століття // Українське мовознавство : міжвідомчий науковий збірник. Київ : ВПЦ «Київський університет», 2012. Вип. 42/1. С. 68–73.
  9. Гаврилюк Н. В. Авторські лексичні новотвори як джерело поповнення словникового складу мови // Лексикографічний бюлетень; відп. ред. І. С. Гнатюк. Київ : ВД Дмитра Бураго, 2012. Вип. 21. С. 123–131.
  10. Гаврилюк Н. В. Словотворчість Юрія Клена // Дивослово. 2013. № 2. С. 30–32.
  11. Гаврилюк Н. В., Зозюк І. В. Сленг як особливість ідіостилю Кузьми Скрябіна (Андрія Кузьменка) // Волинь філологічна: текст і контекст. Лінгвостилістика ХХІ століття: стан і перспективи : зб. наук. праць / упор. І. П. Левчук. Луцьк : Східноєвроп. нац. ун-т ім. Лесі Українки, 2014. Вип. 17. С. 36–45.
  12. Гаврилюк Н. В., Федорчук О. В. Індивідуально-авторські новотвори в поетичному мовленні Б.-І. Антонича та І. Калинця // Лінгвостилістичні студії : наук. журн. / [редкол. : С. К. Богдан (голов. ред.) та ін.]. Луцьк : Східноєвроп. нац. ун-т ім. Лесі Українки, 2015. Вип. 2. С. 16–23.
  13. Гаврилюк Н. В., Оздемір О. В. Індивідуально-авторські номінації з компонентом «зоря» в українській поезії // Актуальні проблеми філології та перекладознавства : збірник наукових праць / гол. ред. М. Є. Скиба ; відп. за випуск М. М. Торчинський. Хмельницький : ФОП Бідюк Є. І., 2016. Вип. 10. Том 1. С. 117–122.
  14. Сучасна українська літературна мова. Вправи. Завдання. За творами Т. Г. Шевченка : навч. посіб ; за ред. Г. М. Вокальчук, В. М. Мойсієнка. К. : ВЦ «Академія», 2016. 224с. (у співавторстві).
  15. Гаврилюк Н. В., Адах Н. А. Індивідуально-авторські дієслова у творчості поетів-емігрантів // Молодий вчений (Young Scientist) : науковий журнал. 2018. № 3.2 (55.2). С. 9–14. (Index Copernicus).
  16. Гаврилюк Н. В. Гомологічні поняття «жіноча література» та «жіноча проза»: проблеми термінологічної легітимації та викладання у вищій школі / Н. В. Гаврилюк, О. В. Оздемір // Науковий вісник Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Серія: Педагогічні науки. – Луцьк, 2020. – № 4. – С. 66–69.