Кірілкова Наталія Василівна, кандидат філологічних наук, доцент. Працює на кафедрі з 1987 року. 1993 року захистила дисертацію «Традиційні комплекси казки в сучасній українській літературній мові». Керівник наукового семінару «Діалектологічні студії на теренах Рівненщини». Автор понад 60 наукових праць. Під керівництвом Наталії Василівни студентка Кирильчук Юлія виконала дослідження «Назви великодньої випічки у говірках сіл Велика Клецька, Гвіздів, Голичівка Корецького району Рівненської області» і посіла ІІІ місце на Другому відкритому міжрегіональному конкурсі студентських наукових робіт із діалектології, що проходив у Донецькому національному університеті ім. Василя Стуса (2014 р.). Нагороджена Почесними грамотами Управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації. Основні напрями наукових інтересів: діалектна лексика, фразеологія та фразеографія, типологія говірок Рівненщини. Викладає фахові дисципліни «Історична граматика», «Історія української літературної мови», «Українська діалектологія», читає спецкурси «Діалектна фразеографія», «Особливості мови фольклору та фольклоризми в сучасній українській літературній мові».

Основні праці

1. Грицак Н. В. Традиційні комплекси казки сучасній українській літературній мові // Мовознавство. 1992. № 2. С. 38– 42.
  2. Кірілкова Н. В. Народні вірування в українській фразеології та пареміях фольклору // Актуальні проблеми сучасної філології. Мовознавчі студії : зб. наук. праць Рівненського державного гуманітарного університету. Вип. 8. Рівне : РДГУ, 2000. С. 106–110.
  3. Кірілкова Н. В. Семантичне поле компонента верба в українських фраземах і пареміях казки // Актуальні проблеми сучасної філології. Мовознавчі студії : зб. наук. праць Рівненського державного гуманітарного університету. Вип. 10. Рівне : РДГУ, 2002. С. 48–51.
  4. Кірілкова Н. В. Кирилиця в українській фразеології // Актуальні проблеми сучасної філології. Мовознавчі студії : зб. наук. праць Рівненського державного гуманітарного університету. Вип. 12. Рівне : РДГУ, 2004. С. 60–63.
  5. Кірілкова Н. В. Діалектні варіанти фразем із семою ‘говорити’ // Актуальні проблеми сучасної філології. Мовознавчі студії : зб. наук. праць Рівненського державного гуманітарного університету. Вип. 15. Рівне : РДГУ, 2007. С. 73–76.
  6. Кірілкова Н. В. Діалектна фразеологія Рівненщини // Актуальні проблеми сучасної філології. Мовознавчі студії : зб. наук. праць Рівненського державного гуманітарного університету. Вип. 16. Рівне : РДГУ, 2008. С. 61–64.
  7. Кірілкова Н. В. Деякі особливості внутрішньої форми діалектних фразеологізмів // Сучасні проблеми мовознавства та літературознавства : зб. наук. праць. Вип. 12. Ужгород, 2008. С. 242–244.
  8. Кірілкова Н. В. Розширення семантичного поля народнопісенної лексики в авторському творі // Актуальні проблеми сучасної філології. Мовознавчі студії : зб. наук. праць Рівненського державного гуманітарного університету. Вип. 17. Рівне : РДГУ, 2009. С. 138–141.
  9. Кірілкова Н. В. Інтернаціональні фольклорні елементи у мові української народної казки // Народна творчість українців у просторі та часі. Луцьк, 2010. С. 306–311.
  10. Кірілкова Н. В. Відображення деяких семантичних процесів у фразеологічному словнику південноволинських говірок // Українська лексикографія в загальнослов’янському контексті: теорія, практика, типологія. Ларисі Григорівні Скрипник. Київ, 2011. С. 164–170.
  11. Кірілкова Н. В. Фонетичні конотації діалектної фразеології // Наукові записки. Серія «Філологічна». Вип. 31. Острог : Видавництво Національного університету «Острозька академія», 2012. С. 35–38.
  12. Кірілкова Н. В. Іменники на означення чеснот у Пересопницькому Євангелії // Актуальні проблеми сучасної філології. Мовознавчі студії : зб. наук. праць Рівненського державного гуманітарного університету. Вип. 20(2). Рівне, Острог : Вид-во Національного університету «Острозька академія», 2012. С. 62–64.
  13. Кірілкова Н. В. Південноволинська фразеологія як об’єкт лексикографічного опису // Лінгвістичні студії молодих дослідників. Сучасні слов’янські мови та літератури: проблеми і перспективи : зб. наук. праць учасників наукового проекту «Лінгвістичні студії молодих дослідників» пам’яті проф. К. Ф. Шульжука. Рівне, Рівненський державний гуманітарний університет; Університет ім. Ф. Палацького в Оломоуці (Чеська Республіка). Рівне, Оломоуць. Вип. 3. 2013. С. 103–106.
  14. Кірілкова Н. В. Словник волинських фразеологізмів. Рівне–Острог : Видавництво Національного університету «Острозька академія», 2013. 192 с.
  15. Кірілкова Н. В. Назви великодньої випічки у говірках Рівненщини // Діалекти в синхронії та діахронії: загальнослов’янський контекст / За ред. П. Ю. Гриценка. Ін-т укр. мови НАН України. Київ : КММ, 2014. С. 219–223