Кузьмич Оксана Олексіївна, кандидат філологічних наук, доцент. Відмінник освіти України, переможець обласного рейтингу «Наукова плеяда», відзначена Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України, голови облдержадміністрації. Працює на кафедрі з 1991 року. 1995 року захистила дисертацію «Складні конструкції з послідовною підрядність в сучасній українській мові». Із 1997 року – доцент. Є членом спеціалізованої вченої ради К 32.051.02 Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки (з 2014 року). Під керівництвом Оксани Олексіївни магістрантка Іванна Омельчук підготувала дослідження «Мікротопонімікон міста Рівного» на Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт із української мови (м. Кам’янець-Подільський, 2013 р.), де виборола ІІІ місце. Автор понад 60 наукових праць. Основні напрями наукових інтересів: формальний, семантичний і стилістичний аспекти складного речення, функційний аспект синтаксичних одиниць, експліцитність та імпліцитність у синтаксисі, норма й анормативність у синтаксисі, семантика топонімікону Холмщини та Підляшшя.

Основні праці

1. Кузьмич О. О. Функціональні особливості складних конструкцій з послідовною підрядністю // Мовознавство. 1993. № 6. С. 61–65.
  2. Кузьмич О. О. Про довжину конструкцій з послідовною підрядністю // Лінгвістичні студії : зб. наук. праць. Вип. 2. Донецьк : ДДУ, 1996. С. 64–68.
  3. Кузьмич О. О. Стилістичні функції неелементарного складного речення в поетичному тексті // Українська мова. Теорія і практика : матеріали міжвуз. наук.-практ. конф. Донецьк : ДДУ, 1997. С. 69–71.
  4. Кузьмич О. О. Синтаксичні деформації: причини виникнення та шляхи подолання // Актуальні проблеми сучасної філології. Мовознавчі студії : зб. наук. праць РДГУ. Вип. 12. Рівне : РДГУ, 2004. С. 7–11.
  5. Кузьмич О. О. До проблеми вивчення складносурядних речень // Актуальні проблеми сучасної філології. Мовознавчі студії : зб. наук. праць РДГУ. Вип. 16. Рівне : РДГУ, 2008. С. 139–142.
  6. Кузьмич О.О. Імпліцитні елементи в структурі складного речення / О. О. Кузьмич // Актуальні проблеми сучасної філології. Мовознавчі студії : зб. наук. праць РДГУ. Вип. 18. Рівне : РДГУ, 2010. С. 15–18.
  7. Кузьмич О. О. Порушення українського порядку слів як лінгвістична проблема // Актуальні явища в сучасних слов’янських мовах і літературах : зб. наук. праць учасників Міжнародного семінару молодих славістів. Оломоуць, Рівне, 2011. С. 104–108.
  8. Кузьмич О. О. Структурно-семантичний топонімікон Холмщини і Підляшшя // Науковий вісник Волинського національного університету ім. Лесі Українки. Філологічні науки. Ч. 2. Луцьк : ВНУ, 2011. С. 24–27.
  9. Кузьмич О. О. Стислість та інформативність речення в сучасній малій прозі // Сучасні проблеми гуманітаристики: світоглядні пошуки, комунікативні та педагогічні стратегії : зб. матеріалів ІІ Всеукраїнської наук.-практ. конф. Рівне, 2012. С. 103–105.
  10. Кузьмич О. О. Еквіваленти речень у сучасній малій прозі // Етнос, мова та культура: минуле, сьогодення, майбутнє : матеріали ІІ Міжнародної наук.-практ. інтердисциплінарної конф. Рівне–Ніжин : НДУ ім. М. Гоголя, 2013. С. 196–200.
  11. Кузьмич О. О. Явище ізоморфізму в синтаксисі (на прикладі послідовного підпорядкування) // Актуальні проблеми сучасної філології. Мовознавчі студії : зб. наук. праць РДГУ. Острог–Рівне, 2013. Вип. 21 (3). С. 35–39.
  12. Кузьмич О. О. Система і функції розділових знаків староукраїнської мови (на матеріалі грамот ХІVст.) // Молодий учений. Херсон : Видавничий дім «Гельветика», 2014. Вип. 8 (11). С. 153–157.
  13. Кузьмич О. О. Особливості синтаксису творів Тараса Шевченка (на прикладі складного речення) // Рідна мова : об’єднання українців у Польщі. Валч, 2014. С. 41–46.
  14. Кузьмич О. О., Вокальчук Г. М., Степанова О. І. Кафедра української мови Рівненського державного гуманітарного університету – осередок вітчизняної мовознавчої науки (1963–2013 рр.) // Українська мова. 2014. № 1. С. 117–134.
  15. Кузьмич О. О., Кондратюк Ю. В. Теоретичний погляд на стильові особливості синтаксису реклами // Лінгвостилістичні студії : наук. журн. / [pедкол.: С. К. Богдан (голов. ред.) та ін.]. Луцьк : Східноєвроп. нац. ун-т ім. Лесі Українки, 2016. Вип. 5. С. 96–102.
  16. Кузьмич О. О. Мовознавча школа професора К. Ф. Шульжука (до 80-річчя від дня народження) / О. О. Кузьмич // Лінгвістичні студії молодих дослідників : зб. наук. праць. – Рівне : РДГУ. – Вип. 10. – 2019. – С. 7–15
  17. Кузьмич О. О. Лексикон синтаксичних анормативів: навч. посіб. / О. О. Кузьмич. – Рівне : видавець О. Зень, 2019. – 84 с.