Шкарбан Тамара Миколаївна, кандидат філологічних наук, доцент, випускниця Київського національного університету імені Т. Г. Шевченка. У 1997 році захистила кандидатську дисертацію «Складні конструкції з однорідною супідрядністю в сучасній українській мові». Працює на кафедрі української мови з 1991 року. Нагороджена Грамотами Управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації. Підготувала переможців ІІ етапу Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Керівник проблемної групи «Українська морфемологія та словотвір». Автор понад 40 наукових праць. Основні напрями наукових інтересів: тенденції українського словотворення, проблеми категорійної граматики, стилістичні функції граматичних форм, структура складного багатокомпонентного речення, ідіостилістика. Викладає фахову дисципліну «Сучасна українська мова (Морфеміка і словотвір. Морфологія)», читає спецкурс «Граматична форма в контексті культури мовлення». Під керівництвом доц. Т. М. Шкарбан у 2003 році захищено кандидатську дисертацію з синтаксису.

Основні праці

1. Шкарбан Т. М. Формально-граматична і семантична структура складних конструкцій з однорідною супідрядністю // Мовознавство. Київ, 1994. С. 30–34.
  2. Шкарбан Т. М. Логіко-семантичне бачення конструкцій з однорідною супідрядністю // Актуальні проблеми сучасної філології. Мовознавчі студії : зб. наук. праць Рівненського державного гуманітарного університету. Вип. 9. Рівне : РДГУ, 2001. С. 22–25.
  3. Шкарбан Т. М. Експресивно-виражальні можливості конструкцій із однорідною супідрядністю // Актуальні проблеми сучасної філології. Мовознавчі студії : зб. наук. праць Рівненського державного гуманітарного університету. Вип. 10. Рівне : РДГУ, 2002. С. 29–34.
  4. Шкарбан Т. М. Про довжину предикативних одиниць у структурі складних конструкцій з однорідною супідрядністю // Актуальні проблеми сучасної філології. Мовознавчі студії : зб. наук. праць Рівненського державного гуманітарного університету. Вип. 11. Рівне : РДГУ, 2003. С. 20–24.
  5. Шкарбан Т. М. Складні конструкції з однорідною супідрядністю в системі синтаксичних одиниць // Гуманітарний вісник Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету ім. Григорія Сковороди : науково-теоретичний збірник. Переяслав-Хмельницький, 2003. С. 96–102.
  6. Шкарбан Т. М. Рівні членування в складних конструкціях з однорідною супідрядністю // Сучасні тенденції розвитку слов’янських мов : зб. наук. праць. Київ, 2004. С. 80–85.
  7. Шкарбан Т. М. Складні конструкції з однорідною супідрядністю в романі Уласа Самчука «Марія» // Улас Самчук: художнє осмислення долі в XX столітті : зб. наук. праць за матеріалами Всеукраїнської наукової конференції. Рівне – Дермань – Тилявка – Кременець, 2005. С. 285–290.
  8. Шкарбан Т. М. Структурні типи й стилістичні можливості складних конструкцій із п’ятикомпонентною однорідною супідрядністю // Актуальні проблеми сучасної філології. Мовознавчі студії : зб. наук. праць Рівненського державного гуманітарного університету. Вип. 13. Рівне : РДГУ, 2005. С. 67–70.
  9. Шкарбан Т. М. Засоби ускладнення структури конструкцій з однорідною супідрядністю // Актуальні проблеми сучасної філології. Мовознавчі студії : зб. наук. праць Рівненського державного гуманітарного університету. Вип. 15. Рівне : РДГУ, 2007. С. 15–18.
  10. Шкарбан Т. М. Синтаксичні засоби зв’язку частин і компонентів у складних конструкціях із однорідною супідрядністю // Динамічні процеси в граматиці і лексичному складі сучасних слов`янських мов : зб. наук. праць учасників Міжнародної наукової конференції, присвяченої пам’яті професора К. Ф. Шульжука (Рівне, 19–20 травня 2011 року). Рівне, Оломоуць : Видавництво Національного університету «Острозька академія», 2011. С. 120–125.
  11. Шкарбан Т. М. Складні конструкції з чотирма однорідними супідрядними // Наукові записки. Серія «Філологічна». Острог : Видавництво національного університету «Острозька академія», 2012. Вип. 31. С. 111–114.
  12. Шкарбан Т. М. Особливості функціонування конструкцій із однорідною супідрядністю в різних стилях сучасної української мови // Moderni slovanske jasyky a literatury: problemy a perspectivy : Lingvisticka studia mladych vedcu III. Olomouc – Rivne, 2013. С. 11–113.
  13. Шкарбан Т. М. Явище ізоморфізму в системі синтаксичних одиниць // Сучасні проблеми гуманітаристики: світоглядні пошуки, комунікативні та педагогічні стратегії. Рівне, 2015. С. 163–166.
  14. Шкарбан Т. М., Адах Н. А., Вокальчук Г. М. та ін. Морфеміка. Дієслово. Прислівник // Сучасна українська літературна мова. Вправи. Завдання. За творами Т. Г. Шевченка : навч. посібн. Київ : ВЦ «Академія», 2016. 224 с. (Серія «Альма-матер»). С. 79–81, 98–111, 190–192, 204–210.
  15. Шкарбан Т. М. Складні конструкції з однорідною супідрядністю в поетичному мовленні // Наукові записки національного університету «Острозька академія». Серія «Філологічна». Острог : Вид-во НаУОА, 2017. С. 77–80.
  16. Шкарбан Т. М. Безособове речення у внутрішній структурі складних конструкцій із однорідною супідрядністю / Т. М. Шкарбан, Н. М. Совтис // Лінгвістичні студії молодих дослідників : зб. наук. праць пам’яті професора К. Ф. Шульжука. – Вип. 10. – 2020. – С. 14-17.
  17. Шкарбан Т. М. Складні конструкції з однорідною супідрядністю: гнучкість структури й стилістичний ефект// Лінгвістичні студії молодих дослідників : зб. наук. праць пам’яті професора К. Ф. Шульжука. – Вип. 11. – 2020. – С. 65–72.