Рівненський державний гуманітарний університет

Робота освітніх центрів регламентується:

  1. Порядком прийому для здобуття вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, тимчасово окупованій території окремих районів Донецької та Луганської областей, території населених пунктів на лінії зіткнення, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 01 березня 2021 року № 271, зареєстрованим в Міністерстві юстиції 15 квітня 2021 року №505/36127. (PDF)
  2. Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2014 р. № 1085-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення».

Освітні центри «Донбас-Україна» для осіб, місцем проживання яких є тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях, та «Крим-Україна» для осіб, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя у 2023 році у Рівненському державному гуманітарному університеті працюватимуть з 01 червня до 30 вересня. Вступники, які постійно мешкають на зазначених територіях, мають право вступати в межах квоти-2 (10% від максимального обсягу державного замовлення) для здобуття освітнього ступеня бакалавра на основі повної загальної середньої освіти.

Центри створені на базі Університету спільно із закладом Рівненська гімназія № 5 ім. Олександра Борисенка Рівненської міської ради, визначеним для проведення річного оцінювання та державної підсумкової атестації, замовлення та видачі документа державного зразка про повну загальну середню освіту.

Освітні центри:

  • надають консультації та сприяють в оформленні декларації Заявника;
  • забезпечують консультування Заявника щодо річного оцінювання (зразки тестових завдань, онлайн курсів, очних консультацій тощо);
  • сприяють проведенню річного оцінювання та державної підсумкової атестації Заявника з української мови та історії України, видачі йому документів державного зразка повну загальну середню освіту (відповідальний уповноважений заклад середньої освіти);
  • організовують оформлення документів Заявника як вступника, проведення вступного випробування (вступних випробувань) до Університету (з обов'язковою особистою участю Заявника) та (в разі проходження конкурсного відбору) надання рекомендації для вступу до Університету (відповідальний - Університет);
  • сприяють поселенню Заявника на час проходження річного оцінювання, державної підсумкової атестації та проведення вступного випробування до гуртожитку Університету (у разі необхідності – до надання рекомендації для вступу до Університету або відмови в її наданні);
  • сприяють отриманню Заявником документів, що посвідчують особу;
  • забезпечують консультування заявника щодо можливості навчання на підготовчих курсах.

Заявники мають право на:

  • проходження річного оцінювання та державної підсумкової атестації;
  • отримання документа державного зразка про повну загальну середню освіту;
  • прийом до закладів освіти для здобуття вищої освіти (на конкурсних засадах та в межах встановлених квот) за результатами вступних випробувань або за результатами національного мультипредметного тесту чи зовнішнього незалежного оцінювання (за вибором заявника);
  • безоплатне навчання зі стипендіальним забезпеченням на підготовчих курсах закладів вищої освіти тривалістю до одного року з наступним вступом до закладів вищої освіти як внутрішньо переміщені особи.

  Покрокова інструкція вступу через освітні центри:

  • звернутись до одного з освітнього центру із заявою і отримати запрошення;
  • заповнити освітню декларацію у закладі Рівненська гімназія № 5 ім. Олександра Борисенка Рівненської міської ради;
  • скласти два іспити: українська мова та історія України;
  • отримати у загальноосвітньому закладі освіти тимчасову довідку (протягом трьох місяців має бути замінено на документ про освіту державного зразка);
  • скласти одну співбесіду або творчий конкурс в Рівненському державному гуманітарному університеті (залежить від спеціальності).

Документи про освіту (освітні документи), видані на тимчасово окупованій території України, не визнаються.

 


Абітурієнти з тимчасово окупованих територій можуть вступити до закладів вищої освіти за результатами індивідуальної співбесіди у режимі онлайн.

Мова йде про бюджетну форму навчання випускників з сотень громад, які наразі перебувають у тимчасовій окупації, для цього держава гарантує вступникам з окупованих територій відповідну квоту. Перелік громад формується та затверджується наказом Мінреінтеграції.

Також для вступу на контрактну форму навчання (на більшість спеціальностей) вступнику буде достатньо подати мотиваційний лист.


Нові інформаційні матеріали Фонду «Відкрита політика»

Відеоролик «Успішна історія вступу Марії з Макіївки»

Марія народилася і виросла у Макіївці на Донеччині. Їй завжди подобалися творчі та креативні професії. Своєю майбутньою спеціальністю вона давно вирішила обрати культурологію. Але школу їй довелося закінчувати у окупованій Макіївці, тож у якийсь момент дівчина подумала, що доведеться розпрощатися з мрією. Однак завдяки Фонду «Відкрита політика» Марія дізналася про можливість спрощеного вступу до українських вишів – через Освітні центри. Без ЗНО, паспорта, свідоцтва про середню освіту. «Цей шлях я обрала, тому що хочу жити та навчатися у перспективній та безпечній країні. Впевнена, що саме в Україні зможу реалізувати свої мрії та досягнути поставлених цілей», – зізнається Марія.

Анімаролик «Вступна кампанія для абітурієнтів з ТОТ: найважливіші дати»

Дати роботи освітніх центрів «Донбас/Крим-Україна», терміни подання документів та складання іспитів для вступу на бакалавра на базі 11-го класу, фахового молодшого бакалавра на базі 9-го та 11-го класів.

Відеоролик «Як працює Урядова гаряча лінія для вступників з ТОТ»

З початку війни Фонд «Відкрита політика» реалізує проєкти, які мають полегшити доступ до освіти для студентів з тимчасово окупованих територій та прифронтових районів. Починаючи з 2016 року, відколи працюють Освітні центри, цією можливістю скористалися вже 8225 дітей. За роки роботи телефони Фонду «Відкрита політика» прийняли понад 42 000 дзвінків, з них понад 10 000 – від абітурієнтів з ТОТ. 2020 року між Міністерством освіти і науки України, ДУ «Урядовий контактний центр» та ГО «Фонд «Відкрита політика» було укладено Меморандум про співпрацю щодо впровадження у 2020/2021 роках проєкту «Доступність освіти для студентів з непідконтрольних уряду територій (підтримка державної гарячої лінії)» в рамках проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні». Відтоді гаряча лінія продовжила роботу як Урядова. У період вступної кампанії консультанти Урядової гарячої лінії приймають велику кількість дзвінків від мешканців тимчасово окупованих територій, які бажають вступити до українських закладів освіти.

Інфографіка «Основні дати вступної кампанії для абітурієнтів з ТОТ» (PDF)

Уся актуальна інформація щодо етапів вступу та дат подання документів, складання іспитів, зарахування до вишу.

Буклет «Вступна кампанія-2021 для абітурієнтів з тимчасово окупованих територій» (PDF)

Покрокові інструкції зі спрощеного вступу до закладів вищої та фахової передвищої освіти, ПТНЗ через Освітні центри «Донбас/Крим-Україна» , основні дати вступної кампанії-2021, контакти Урядової гарячої лінії та регіональної гарячої лінії (Краматорськ).

Ролики Фонду «Відкрита політика», які отримали статус соціальної реклами від Національної ради з питань телебачення та радіомовлення України:


Перелік інформаційних продуктів Фонду_21.05.2021

Відеоролик. Світлана Кретович – про вступ до українських вишів через Освітні Центри «Донбас/Крим-Україна» https://www.youtube.com/watch?v=MF47jGx1rOs&t=6s

Начальник головного управління вищої освіти і освіти дорослих директорату фахової передвищої і вищої освіти Міністерства освіти та науки України Світлана Кретович презентує дорожню карту для мешканців тимчасово окупованих територій (ТОТ) України та прифронтових районів, які бажають вступити до українських закладів вищої освіти.

У покроковій інструкції докладно описано механізм спрощеної процедури вступу через Освітні Центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна»: що, як і коли потрібно зробити абітурієнту, щоб здійснити свою мрію та отримати диплом, визнаний у всьому світі.

Громадська організація "Фонд "Відкрита політика"

Міністерство освіти і науки України

USAID Ukraine - USAID Україна

#СхідМожливостей #доступнаосвіта #ДійЗарадиМрій #МрійДійРадій

Більше інформації – на Telegram-каналі: https://t.me/dostupnaosvita

та YouTube-каналі: https://www.youtube.com/channel/UCRQsTD5VkXGlqev9JV7pA-Q

 

Відеоролик. «Успішна історія студента Херсонської державної морської академії»

https://www.youtube.com/watch?v=R-w8K1nQ3LQ

 

Хлопець народився і виріс на тимчасово окупованій території, у місті Севастополь, у 2018 році закінчив школу. Роздумів, куди вступати, навіть не було – він мріяв стати моряком, як батько, тож своєю alma-mater він обрав Херсонську державну морську академію. Вступив на бюджет за спрощеною процедурою через Освітній Центр «Крим-Україна», успішно склавши два іспити ДПА (українську мову та літературу й історію України) і профільний іспит вишу.

Громадська організація "Фонд "Відкрита політика"

Міністерство освіти і науки України

USAID Ukraine - USAID Україна

#СхідМожливостей #доступнаосвіта #ДійЗарадиМрій #МрійДійРадій

Більше інформації – на Telegram-каналі: https://t.me/dostupnaosvita

та YouTube-каналі: https://www.youtube.com/channel/UCRQsTD5VkXGlqev9JV7pA-Q

 

Інфографіка. Спрощена процедура вступу-2021 через Освітні Центри «Донбас/Крим-Україна» до українських вишів для мешканців тимчасово окупованих територій (ТОТ) та прифронтових районів. (PDF)

Докладна дорожня карта для вступників з ТОТ та прифронтових районів: хто і як може скористатися державною програмою, яка передбачає вступ до вишів без паспорта, сертифіката ЗНО, атестата про середню освіту, як звернутися до Освітніх Центрів, які складати іспити тощо.

Громадська організація "Фонд "Відкрита політика"

Міністерство освіти і науки України

USAID Ukraine - USAID Україна

#СхідМожливостей #доступнаосвіта #ДійЗарадиМрій #МрійДійРадій

Більше інформації – на Telegram-каналі: https://t.me/dostupnaosvita

та YouTube-каналі: https://www.youtube.com/channel/UCRQsTD5VkXGlqev9JV7pA-Q

 

Інфографіка. Спрощена процедура вступу-2021 через Освітні Центри «Донбас/Крим-Україна» до українських ПТНЗ для мешканців тимчасово окупованих територій та прифронтових районів. (PDF)

Покрокова інструкція для випускників 9-х та 11-х класів, які бажають вступити до українських професійно-технічних навчальних закладів (ПТНЗ) за спрощеною процедурою через Освітні Центри: умови, правила, особливості вступу, програма державного забезпечення.

Громадська організація "Фонд "Відкрита політика"

Міністерство освіти і науки України

USAID Ukraine - USAID Україна

#СхідМожливостей #доступнаосвіта #ДійЗарадиМрій #МрійДійРадій

Більше інформації – на Telegram-каналі: https://t.me/dostupnaosvita

та YouTube-каналі: https://www.youtube.com/channel/UCRQsTD5VkXGlqev9JV7pA-Q

 

Інфографіка. Інформація щодо звичайної процедури вступу-2021/ЗНО. (PDF)

Найважливіші дати основної та додаткової сесій ЗНО, графік проведення тестувань з навчальних предметів, роз’яснення щодо додаткової траєкторії вступу для абітурієнтів з ТОТ (через Освітні Центри «Донбас/Крим-Україна» у випадку, якщо бали ЗНО виявилися недостатньо високими).

Громадська організація "Фонд "Відкрита політика"

Міністерство освіти і науки України

USAID Ukraine - USAID Україна

#СхідМожливостей #доступнаосвіта #ДійЗарадиМрій #МрійДійРадій

Більше інформації – на Telegram-каналі: https://t.me/dostupnaosvita

та YouTube-каналі: https://www.youtube.com/channel/UCRQsTD5VkXGlqev9JV7pA-Q

  


Перелік інформаційних матеріалів для вступників ТОТ
ГО «Фонд «Відкрита політика»

  1. Онлайн-презентація «Спрощена процедура вступу до вишів через Освітні Центри-2021 – 6 важливих кроків»:
    Покрокова інструкція, яка допоможе мешканцям тимчасово окупованих територій та прифронтової зони вступити до українських вишів без паспорта, ЗНО чи свідоцтва про здобуття середньої освіти через Освітні Центри «Донбас Україна» та «Крим-Україна».
  1. Анімаційний ролик «Успішна історія Івана Шевчука, студента Маріупольського національного університету»
    Ще у сьомому класі Іван захопився волейболом і вирішив, що стане вчителем фізкультури. Але у 2014 році почалася війна… І школа, у якій навчався Іван, опинилася у зоні бойових дій. Хлопець жив і навчався під обстрілами, переховуючись у підвалі. Однак він не відмовився від своєї мети – звернувся до Освітнього Центру та зміг вступити у виш на бюджет. Звертайся і ти!
  1. Відеоролик «Тисячі дітей з окупованих територій вже стали студентами українських вишів»
    З початку війни 8225 дітей з тимчасово окупованих територій вступили до університетів через Освітні Центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна» за спрощеною процедурою. Без ЗНО, українського атестата і паспорта.

    Зроби і ти крок до своєї мети – отримай український диплом, визнаний у всьому світі.
  1. Покрокова інструкція для спрощеної процедури вступу до вишів через Освітні Центри-2021 – 6 важливих кроків:
  1. Покрокова інструкція для спрощеної процедури вступу до ПТНЗ через Освітні Центри -2021:
  1. Перелік Освітніх центрів 2021 року по областям. Обирай необхідний регіон та знаходь повну інформацію про ОЦ – з сайтами вишів, адресами, графіком роботи, e-mail та контактними телефонами:

з/п

Назва закладу вищої освіти

Відповідальна особа за роботу освітнього центру (ПІБ)

Заклад загальної середньої освіти

Адреса освітнього центру «Крим-Україна»

Контакти

1.

Рівненський державний гуманітарний університет

Слобода Ольга Василівна

Рівненська гімназія № 5 ім. Олександра Борисенка Рівненської міської ради

33013, м. Рівне, вул. М. Негребецького, 20

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

+38(093)-639-86-40

33028, м. Рівне

вул. С. Бандери, 12

каб. № 2

Приймальна комісія:

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

(0362)-62-35-87

(0362) 26-48-69

+38(098)-475-6722

Графік роботи центру:

01.06.2023 по 30.09.2023

понеділок - п’ятниця

  9.00 – 16.30

(вихідний – субота, неділя)

з/п

Назва закладу вищої освіти

Відповідальна особа за роботу освітнього центру (ПІБ)

Заклад загальної середньої освіти

Адреса освітнього центру «Донбас-Україна»

Контакти

1.

Рівненський державний гуманітарний університет

Слобода Ольга Василівна

Рівненська гімназія № 5 ім. Олександра Борисенка Рівненської міської ради

33013, м. Рівне, вул. М. Негребецького, 20

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

+38(093)-639-86-40

33028, м. Рівне

вул. С. Бандери, 12

каб. № 2

Приймальна комісія:

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

(0362)-62-35-87

(0362) 26-48-69

+38(098)-475-6722

Графік роботи центру:

01.06.2023 по 30.09.2023

понеділок - п’ятниця

  9.00 – 16.30

(вихідний – субота, неділя)

Відповідно до Закону України від 3 липня 2020 року №744-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо особливостей вступу до закладів вищої освіти осіб з тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Донецької та Луганської областей» у Рівненському державному гуманітарному університеті з 7 червня розпочнуть свою роботу освітні центри “Крим-Україна” та “Донбас-Україна” і працюватимуть до 24 вересня, звернувшись до яких вступники з тимчасово окупованих територій можуть вступати без ЗНО  до університету. Вступ буде організовано в межах квоти-2, також зберігається можливість переведення таких вступників з контрактної форми навчання на бюджет. Для вступу мешканцям тимчасово окупованих територій не обов’язково мати український паспорт, достатньо мати свідоцтво про народження. А вступники, які не мають українського документа про освіту, можуть отримати його через освітній центр, який направить їх у школу при освітньому центрі для складання двох іспитів державної підсумкової атестації з української мови та історії України. Також їм потрібно буде скласти один вступний іспит, який встановлює заклад вищої освіти. 

ЗАПРОШУЄМО НА НАВЧАННЯ!!!

Посилання:

Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо особливостей вступу до закладів вищої освіти осіб з тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Донецької та Луганської областей (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/744-20#Text)

Про затвердження Порядку прийому для здобуття вищої та професійної (професійно-технічної) освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0795-16#Text)

Про затвердження Порядку прийому для здобуття вищої та професійної (професійно-технічної) освіти осіб, місцем проживання яких є тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0907-16#Text

Наказ МОН України від 08.04.2020 року № 483, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22 трав 2020 року за № 460/34743, «Про затвердження Змін до деяких наказів Міністерства освіти і науки України» (https://mon.gov.ua/ua/npa/pro-zatverdzhennya-zmin-do-deyakih-nakaziv-ministerstva-osviti-i-nauki-ukrayini-zareyestrovanij-u-ministerstvi-yusticiyi-ukrayini-22-travnya-2020-roku-za-46034743)

Наказ МОН України № 537 від 19.05.2016 р. «Про затвердження порядку проходження атестації для визнання здобутих кваліфікацій, результатів навчання та періодів навчання в системі вищої освіти, здобутих на тимчасово окупованій території України після 20 лютого 2014 року (із змінами) (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0793-16#Text)

Back to top