У вересні 1971 року відбувся перший набір студентів кафедри духових  та  ударних  інструментів у складі 20 чоловік. Це були випускники музичних  та культурно – освітніх  училищ західних областей України, що послужило основою для створення духового оркестру кафедри. Очолив оркестр завідувач новоствореної кафедри, випускник Одеської державної консерваторії В`ячеслав Миколайович Старченко, в майбутньому Заслужений працівник культури України, доцент, який працював на цій посаді до 1989 року.

     З 1987 року на правах  штатного викладача,  диригента, помічника головного диригента оркестру кафедри В. М. Старченка,  почав працювати Микола Миколайович Терлецький випускник цієї ж кафедри 1978 р. Лауреат республіканських та всесоюзних конкурсів духової музики. З 1989р. М. М. Терлецький - головний диригент духового оркестру кафедри. З 1995р. – доцент.

    За час існування духового оркестру з ним співпрацюють: диригентами  оркестру Б. Р. Турчинський 1987 -1988р.,О.М. Велесик 1995 – 1998р., С. П. Приймак 2008 – 2010р., відомий на рівненщині піаніст  - доцент В. М. Сазонкін, Народна артистка України, професор Наталія – Марія Фарина(вокал),  композитор, Заслужеий працівник культури України, професор РДГУ М. П. Корейчук,  композитор жанру духової музики, випускник кафедри, викладач Дубенського училища культури В. В. Іляшевич та багато інших.

     Головним завданням духового оркестру кафедри та його диригента є підготовка студентів денної та заочної форм навчання до державних   іспитів з диригування, програма яких складається з творів власної інструментовки  студентів-випускників та музичних творів європейської, світової та української класики. В середньому  це 45 – 60 творів на один навчальний рік, за освітньо – кваліфікаційним рівнем бакалавр , спеціаліст.

    Гордістю кафедри, диригента та оркестру в цілому є випускники, які пов`язали свою роботу з  оркестровими колективами, серед них: підполковник , диригент військового оркестру Микола Ковалишин, майори -  диригенти військових  духових оркестрів Анатолій Мазурок, Леонід Юзюк, Мирослав Чайка, диригенти муніципальних обласних духових оркестрів – Заслужений працівник культури України Анатолій Грицай – м. Тернопіль, Анатолій Вихованець – м. Луцьк, Тарас Безнюк – м. Хмельницький. Диригент джаз – оркестру Тульчинського училища культури Вінницької області, Заслужений працівник культури України  Володимир Заремба, диригент оркестру Житомирського обласного музично-драматичного театру Анатолій Сергеєв, диригент оркестру Рівненського обласного академічного музично – драматичного театру, Народний артист України, професор Зіновій Крет та багато інших

     Великою і різноманітною є концертно – громадська діяльність  духового оркестру  кафедри, зокрема це – сольні концерти за межами ВНЗ:  щорічні творчі звіти кафедри, участь у творчих  звітах  інституту, концерти у парку культури і відпочинку міста, перед  учня ми середніх шкіл, ПТУ, ДМШ, студентами педагогічних  інститутів міст Рівне та Бердянськ Запорізької області, перед громадськістю міст і сіл західного регіону України, службовцями військових  частин.

     Концертні твори часто  транслювалися  Рівненським державним телебаченням для області та західного регіону України. Духовим оркестром записано  відео компакт- диск з 14 творів, кращих зразків європейської та української музики(2009)р.

      Крім того він з успіхом виступав на  великій сцені Палацу мистецтв ; Україна; – 197 3р. У 1982 р. нагороджений Почесною Грамотою Міністерства культури України.

У1996 і 1998 рр. духовий оркестр Лауреат міжнародних  конкурсів  духової музики м. Рівне.

Виконуючи  твори різних  жанрів – симфонію № 5 Л. Бетховена чи увертюри Дж. Россіні, Л. Бетховена та М. Лисенка, концертні вальси, твори маршової музики чи естрадно – танцювальної, цей колектив завжди демонстрував високі виконавські якості; стійкий інтонаційний стрій, мелодичність, красу  звучання, гнучке і тонке нюансування, роками відпрацьована ансамблева узгодженість.

 Щоб мати більш-менш повну уяву про звучання цього колективу наводимо тільки два витяги з друкованих публікацій.   …Цікавий випадок трапився з духовим оркестром під час його виступу в районному БК м. Дубно Рівненської області, 1977р., диригент - В. М. Старченко.

    …Заключний номер концерту – "Березневий  хоровод" Г. Дініку, дуже  технічний твір, побудований на флейтово-кларнетовому соло у супроводі духового оркестру, і раптом… на сцені й у залі гасне світло. Перша мить приголомшила всіх, але оркестр ніби і не відчув цього, продовжував грати. Бездоганно зіграли до кінця, і в цей момент увімкнули світло… Таких  овацій оркестр у своєму  житті  ще не чув. Глядачі хвилин десять аплодували стоячи.

 - Д.Полех – В`ячеслав  Старченко (Спогади, матеріали, документи). 2008р.

   … У вівторок 15травня, в Рівненському обласному музично- драматичному театрі був аншлаг. …Це звітний концерт творчих колективів Рівненського державного інституту культури.

     І ось піднімається завіса. Концерт починається. Важко описувати концерт, бо як на папері можна переказати чарівність музики, завзяття танцю або глибину козацької пісні. Так, номери й справді були гарні, це підтверджували гучні оплески, які лунали після  кожного виступу. Але найбільшим успіхом користувався духовий оркестр інституту під керуванням Миколи Терлецького…

  • В. Конєв,"Зміна" 1993р.

Back to top