Прізвище, ім'я, по батькові Посада, вчене звання Науковий ступінь
Демчук Василь Володимирович доцент кандидат с/г наук
Савчук Любов Кузьмівна викладач
Власюк Наталія Миколаївна старший лаборант

Кафедра природничих наук з методиками навчання створена в 2020 році шляхом реорганізації кафедри біології та здоров’я людини і функціонує у складі психолого-природничого факультету Рівненського державного гуманітарного університету.

Кафедра є випусковою і забезпечує підготовку фахівців зі спеціальностей 014 Середня освіта (Природничі науки), 014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини), 014 Середня освіта (Біологія), 091 Біологія першого та другого рівнів вищої освіти.

Основною метою діяльності кафедри природничих наук з методиками навчання є створення умов для якісної підготовки майбутніх учителів природничих наук, біології, фізики, хімії, основ здоров’я.

Наукова тема кафедри: «Інноваційні технології навчання природничих наук у закладах загальної середньої та вищої освіти» (0121U112774).

Кафедра тісно співпрацює з Полтавським національним педагогічним університетом імені В. Г. Короленка, Тернопільським національним педагогічним університетом імені Володимира Гнатюка, Глухівським національним педагогічним університетом імені Олександра Довженка, Волинським національним університетом імені Лесі Українки, Черкаським національним університетом імені Богдана Хмельницького, Сумським державним педагогічним університетом імені А.С.Макаренка, Дрогобицьким державним педагогічним університетом імені Івана Франка, Університетом Григорія Сковороди в Переяславі, Хмельницьким національним університетом, Рівненською Малою академією наук учнівської молоді, закладами загальної середньої освіти м. Рівне та Рівненської області.

Сайт кафедри: https://pnmn.rshu.edu.ua/

Прізвище, ім'я, по батькові Посада, вчене звання Науковий ступінь
Пелех Юрій Володимирович завідувач кафедри, професор доктор хабілітований ЄС
Петрук Людмила Петрівна доцент кандидат педагогічних наук
Остапчук Микола Васильович доцент кандидат педагогічних наук
Нечипорук Любов Іванівна доцент кандидат педагогічних наук
Оксенюк Оксана Володимирівна доцент  кандидат педагогічних наук
Левчук Ірина Богданівна доцент  кандидат педагогічних наук
Галатюк Михайло Юрійович доцент  кандидат педагогічних наук
Філоненко Руслана Степанівна викладач
Гомон Ніна Романівна старший лаборант

Колектив кафедри (https://pedagogika.rshu.edu.ua/kafedra/kolektyv-kafedry)

Кафедра педагогіки була створена одночасно із заснуванням. Рівненського учительського інституту в 1940 р. Першим її завідувачем був Д. Я. Ятченко. У подальшому кафедрою керували: к. пед. н., доц. І. Г. Оплаканський, к. пед. н., доц. К. П. Кіндрат, д. пед. н., проф. Б. Н. Мітюров.

На кафедрі працювали: доктори та кандидати педагогічних наук Б. Н. Мітюров, С. Я. Дем’янчук, А. М. Богуш; В. Л. Вечер, Л. М. Коптюк, Д. Д. Ситловий, А. С. Михайлова, М. Н. Ямницький, Р. Р. Бандура, Б. П. Бричок, С. Г. Карпенчук, С. П. Максим’юк, В. М. Юрченко, О. С. Шевчук, В. О. Савуляк.

Кафедра педагогіки довгий час співпрацювала з член-кореспондентом АПН СРСР, Героєм соціалістичної праці, директором дитячого будинку-інтернату (с. Верба, Рівненської обл.) Г. Д. Нестеренко.

Під керівництвом докторів педагогічних наук Б. Н. Мітюрова, С. Я. Дем’янчука, А. М. Богуш, І. В. Малафіїка, С. С. Пальчевського було захищено понад  30 кандидатських дисертацій.

При кафедрі функціонувала Лабораторія АПН СРСР з ідейно-політичного виховання молоді, яку очолював проф. С. Я. Дем’янчук.

З 1973 – по 1980 рр. досить активно проходив науковий ріст кафедри. Було захищено одну докторську (С. Я. Дем’янчук) та п’ять кандидатських дисертацій (Р. Р. Бандура, Л. М. Коптюк, Б. П. Бричок, М. Я. Антонець, М. Н. Ямницький).

З 1987 р. кафедру очолює доктор педагогічних наук, професор, відмінник освіти України І. В. Малафіїк. У  1988-89 навч.р. студент IV курсу філологічного факультету М. Нестерчук (наук. керівник доцент                          А. С. Михайлова), як один з призерів республіканської олімпіади з педагогіки, був учасником Всесвітньої олімпіади з педагогіки  в складі студентської команди України.

Ведучі викладачі кафедри професори Митюров Б.Н., Дем'янчук С. Я., доценти Малафіїк І. В., Михайлова А. С., Максим'юк С. П., Ямницький М. Н., Шевчук О. С., та ін. часто виступали перед учителями м. Рівне і області, вивчали досвід роботи передових шкіл та учителів, допомагали впроваджувати в шкільну практику нові педагогічні ідеї.

На сьогоднішній день на кафедрі працюють 10 штатних викладачів. З них: 2 доктори пед. наук (І. В. Малафіїк, Пелех Ю.В.), 7 кандидатів пед. наук (Л. П. Петрук, Л. В. Терешко, М. В. Остапчук, Л. І. Нечипорук, О. В. Оксенюк, М.Ю. Галатюк, І. Б. Левчук) та 2 викладачі без наукового ступеня (Р. С. Філоненко, А. С. Павленко).

При кафедрі функціонує докторантура та аспірантура, упродовж останніх п’яти років було захищено 3 докторських та 11 кандидатських дисертацій.

При кафедрі на громадських засадах працює  лабораторія: “Сучасний урок” (проф. Малафіїк І. В.).

Сьогодні своє завдання кафедра вбачає в тому, щоб забезпечити майбутніх учителів та інших фахівців гуманітарного профілю глибокими і різносторонніми педагогічними знаннями; сформувати у них педагогічне мислення, професійні уміння і навички та професійні компетенції і компетентності, здатність проектувати і організовувати навчально-виховний процес у загальноосвітніх закладах будь-якого типу.