- ДО УВАГИ МАЙБУТНІХ ВСТУПНИКІВ ! РIВНЕНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ГУМАНІТАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ОГОЛОШУЄ НАБІР СЛУХАЧІВ НА ПIДГОТОВЧI КУРСИ ДО НМТ 2025 року
- Безкоштовне навчання за ваучерами в РДГУ
- ІНФОРМАЦІЙНО-КОНСУЛЬТАЦІЙНА ЛІНІЯ
- ДОВІДНИК ДЛЯ ВСТУПНИКІВ 2024 МАГІСТР
- ДОВІДНИК ДЛЯ ВСТУПНИКІВ 2024 БАКАЛАВР
- БУКЛЕТ ДЛЯ ВСТУПНИКІВ 2024 МАГІСТР
- БУКЛЕТ ДЛЯ ВСТУПНИКІВ 2024 БАКАЛАВР
Камерний хор студентів кафедри хорового диригування
- Керівник – викладач Олександр Одинець
- Концертмейстер – Наталія Макієвська
Хор студентів кафедри хорового диригування Інституту мистецтв Рівненського державного гуманітарного університету провідний творчий колектив кафедри хорового диригування Інституту мистецтв РДГУ був створений у 1970 році, під час заснування кафедри хорового диригування. Першим завідувачем кафедри та першим керівником хору був Остапчук Г.М.
У 1974 році кафедру хорового диригування очолив хормейстер високого класу, випускник Львівської консерваторії ім. М.В. Лисенка О.М. Олійник, який сприяв розвитку музичної культури краю та підняв рівень виконавської майстерності хорового колективу кафедри.
З 1979 по 1987 рік хором і кафедрою керував Заслужений діяч мистецтв України, відомий український хоровий диригент, професор Володимир Павлович Пекар. Щороку колектив набував виконавської зрілості, а 1982 рік став для хорової капели випробуванням на професійність і це випробування загартувало колектив та утвердило його високий рейтинг у хоровому мистецтві. “Хорова капела сьогодні перша серед хорових колективів Рівненщини. І не тільки тому, що у ній співають майбутні диригенти і викладачі кафедри хорового диригування, а насамперед, завдяки високому таланту і, якщо можна так сказати, фанатичній любові до хорового мистецтва її керівника заслуженого діяча мистецтв України Володимира Павловича Пекара”, – писала газета “Червоний прапор” 26 листопада 1982 року.
У цьому ж році хорова капела дебютувала у звіті майстрів мистецтв Рівненської області, що відбувся в Палаці культури “Україна” міста Києва. Незабутнє враження слухачів викликало виконання хорових творів О.Гравітіса “Артисту”, де соло на скрипці виконав Кирило Стеценко, та О.Мачаваріані “Долурі”. В журналі “Музика” виступ хорової капели був відзначений високими оцінками.
Під його керівництвом відбулись якісні зміни в репертуарній політиці хору. Завдяки його невпинному бажанню досягти високого визнання колективу, запрошувались до навчання кращі випускники музичних училищ західного регіону України.
З 1987 року хор очолює Олійник О.М., а хормейстерами працюють Афонченко М.М. та Ульяновська Л.П. Під їх талановитим керівництвом хор студентів у 1993 році стає переможцем ІІІ премії Другого Всеукраїнського фестивалю хорової музики ім. М.Леонтовича. В 1995 році до керівництва хором запрошені Довганич М.М. та Васечко Ф.Ф.
Згодом керівником хору стає Стадницький Ю.І., а через два роки йому на зміну приходить молодий диригент Іваник Н.М., яка керувала хором студентів до 2005 року.
В цей період хор стає переможцем ІІІ премії у фестивалі «Повстанські ночі», «До Бога на різних мовах», дипломантом Першого, Другого та Третього міжрегіонального фестивалю хорового мистецтва «Великодні піснеспіви», дипломантом фестивалю пісенно-музичного мистецтва «Різдвяні піснеспіви».
Діяльність хору та його керівника в цей період була досить успішною. Колектив виборов право представляти хорове мистецтво на звіті майстрів мистецтв рівненщини в Києві і став учасником фіналу в національному палаці «Україна» (м.Київ, 2009 р.).
У 2005 році хор очолює заслужений діяч мистецтв України Тарасенко О.Л. Творчим піднесенням та активною концертною діяльністю позначений період за керівництва О.Тарасенка.
До 130-річчя М. Леонтовича хор виступив з програмою «Хорові антифони М.Леонтовича». Підготував концерт «БлокНот», взяв участь у фестивалі «Рівне-Академія» став дипломантом на IV та V Міжнародному фестивалі хорової музики «Кременецькі шевченківські вечори «В сім´ї вольній новій». Підготував концертне виконання Коронаційної меси В.А.Моцарта (м.Рівне). Хор студентів є гордістю кафедри та основним учасником ювілейного концерту «40 років кафедрі хорового диригування» (2010). За ініціативи викладачів кафедри та керівника хору 2011-2012 рр. Іваник Н.М., була здійснена концертна програма «170 років класика української музики Миколи Лисенка».
У 2012 році хор очолив молодий талановитий хормейстер О.О. Одинець, який вніс в репертуарну політику хору новітні музичні тенденції сучасного хорового мистецтва. Зберігаючи традиції та творчі надбання, О.О. Одинець примножує здобутки хору, розширює репертуар. Завдяки творчій співпраці диригента хору студентів та викладачів кафедри в лютому 2013 року відбувся ювілейний концерт присвячений 200-річчю С.Гулака-Артемовського. Хор студентів кафедри хорового диригування факультету музичного мистецтва РДГУ під керівництвом О.О.Одинця представив хорові сцени з опери «Запорожець за Дунаєм», які отримали високу оцінку слухачів.
Творчі здобутки колективу примножив успішний виступ на VIII Міжнародному молодіжному фестивалі духовного співу «Кременецькі хорові вечори «Ave Maria» (2013 р.). Восени 2013 року хор взяв участь у ювілейному концерті з нагоди 100-річчя українського композитора Г.Жуковського.
Радість перемоги принесла колективу участь у ХХІ Всеукраїнському фестивалі духовного піснеспіву „Від Різдва до Різдва” (м. Дніпропетровськ, 2014). Фестивальна програма колективу була представлена також у Дніпропетровській консерваторії ім. М.Глінки. Журі фестивалю відзначило творчі здобутки дипломом Лауреата ІІ ступеню. Весною на ІХ Міжнародному молодіжному фестивалі духовного співу «Кременецькі хорові вечори «Ave Maria» хор під керівництвом О.О. Одинця представив нову програму, яка викликала шанування і схвальні відгуки почесних гостей та організаторів свята.
Багато років незмінним концертмейстером хору є Н.М. Макієвська. Нові творчі звершення чекають на колектив, який сповнений поваги, любові до хорового мистецтва і бажання зберегти та примножити здобутки хорової культури краю та рідної держави.У 2016 році колектив став володарем Гран-пр Всеукраїнського фестивалю духовного співу «Введенські піснеспіви» та дипломантом фестивалю «Жайвір скликає друзів» (м.Львів). У 2018 році хор здобув диплом VIII Всеукраїнського хорового конкурсу імені М. Леонтовича. Колективи кафедри є ініціаторами та активними учасниками різноманітних мистецьких проектів, презентацій, концертів університету, міста, області. У 2019 році хор студентів, солісти, вокальні ансамблі взяли участь у концерті присвяченому 110 річниці А.Кос-Анатольського.